Politika pro začátečníky

Politika pro začátečníky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395316/bmid_politika-pro-zacatecniky-2xT-395316.jpg 5 14 14

K tomu, abys pochopil, jak funguje svět kolem tebe, je potřeba znát alespoň základní politické principy. Politika je totiž úplně všude, i když si to třeba ani neuvědomuješ. Jako občan máš různá práva a povinnosti – jiná teď a jiná, až vyrosteš. V této knize najdeš odpovědi na otázky týkající se politiky: Co jsou to zákony? Co je to parlament? Co dělají králové a královny? Kdo platí nemocnice a silnice? Můžu věřit médiím? Kdo rozhoduje, co je legální? Jak jednotlivé země spolupracují? Otevři knihu a přečti si odpovědi na otázky, které tě nejvíce zajímají.... celý text

Štěpán88
01.05.2023 5 z 5

Ideální pro všeobecný přehled o politických systémech a politice celkově

neluse
22.01.2023 5 z 5

velice zajímavé a hlavně srozumitelně napsané! pokud se zajímáte o politiku, nebo naopak moc tomu nerozumíte, tak rozhodně po ní sáhněte! neuděláte chybu

Metcheque
03.02.2020 4 z 5

Vysvětlovat dětem politiku pomocí obrázkové knihy je obvykle hodně složité. Autoři často sklouznou k ideologickému mentorování a i přes snahu být objektivní se jednotlivé politické proudy a společenská uspořádání zjednodušují a zkreslují.

Tato kniha se však výše popsaným nešvarům vyhýbá a o politice umí hovořit srozumitelně, a zároveň věcně. Nevnucuje například myšlenku, že zastupitelská demokracie je nejlepší možný systém, ale popisuje jiné systémy a bez emocí zmiňuje jejich nevýhody.

flanky
16.03.2019 5 z 5

Na první pohled dětská kniha, která však má co nabídnout i dospělému. Ideální pro získání všeobecného přehledu. Některé informace jsou zajímavé, jiné trochu zidealizované (což se dá očekávat, protože je kniha určena převážně dětem). I tak ale doporučuji k přečtení.