Polibte si!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jmenuju se Jarold, ale všichni mi říkají Jaz, což je o dost normálnější, s tím budete určitě souhlasit, že jo. Je mi šestnáct (teprve) a mám dva kupodivu nerozvedený rodiče, ségru a babičku a všichni žijem pěkně pohromadě v jednom domě jako v nějakým televizním sitcomu. Na škole mi do závěrečnejch zkoušek zbejvají dva roky, ale oba s Al hodláme vybouchnout a tím říct britskejm vzdělávacím normám polibte si. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54924/polibte-si.jpg 3.943
Orig. název:

My Side of the Story

Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Polibte si!

Přidat komentář
Teea
22. ledna

Vtipná. Ale nehorázně mi vadilo to, jak byla psaná nespisivně a ještě s hrubkama. To jsem málem nepřežila

Lacerta.j
12. ledna

Pry predcasne vyspely teenager...spis drzy, nezvladatelny, nepredvidatelny, nevdecny kluk. Od sameho zacatku nesympaticky. A zvrat na konci byl nepravdepodobny a otravny.

ondras666
10.10.2018

Od knihy jsem nečekal žádnou převratnou a strhující četbu, ale docela jsem se bavil.
Hlavní hrdina je dle mého ukázkou dnešní zlaté mládeže bez úcty ke komukoliv v okolí. Hormony jistě udělají v pubertě hodně, navíc bojuje s "cejchem" buzny. Ale i s tím se dá žít...
Děj trochu předvídatelný, žádná převratná literatura. Jen ten konec na mě až moc sladký po celé knize.

DorianPavus
20.06.2016

Jsem ráda, že aspoň přezdívky jako FuckFace zachovali překladatelé v angličtině. Kniha je rozhodně plná mašťáckýho humoru nás středoškoláků, což činí její čtení mnohem příjemnější, avšak celý příběh mi moc nedal. Někdy trochu depka a někdy brečim smíchy. Každopádně nejde o žádný dlouhý čtení, tudíž tím rozhodně nic nezkazíte, když si knihu přečtete. Nejvíc nahláškovaná kniha století. No a Jaz byl trochu zmatkař.

Pedros
02.08.2015

Teď mě docela štve, že sem vůbec nad knihou ten čas než sem ji přečetla strávila...V průběhu knihy sem si říkala, že jí tu dám tak 3 hvězdičky, ale najednou se mi tak zprotivila a kdyby mi nezbývaly dvě kapitoly do konce tak jí i přestanu číst. Je smutné, že autor je dospělý a mluví v těle šestnáctiletého kluka a už vůbec neví jak to teď chodí. Mě teď šestnáct je a takhle teda pubertu nezašívám - někde se sjíždět éčkama, utíkat z domu..A jestli psal takhle ze své vlastní zkušenosti, tak mi je ho opravdu líto. Jestli cíleně psal ve slovní zásobě, která by stačila i desetiletému schválně, tak teda dnešní autory nechápu vůbec. Nebyla stránka, kde by věta nekončila "nebo co", nebo také když měl Jaz vyjádřit jaké co je, tak to bylo "prostě hustý". A kdyby se autor naučil používat velká písmena, taky by to bylo fajn. Kdyby to psal opravdu nějaký šestnáctiletý kluk, který ten život opravdu neměl lehký, tak dobře, je na všechno naštvaný a tak, jenže autor prostě vytvořil postevu, přes kterou nám říká ať si políbíme a že sme volové že tu knihu čteme a celkově to schazuje. Navíc každá kapitola je psána úplně v jiném čase, takže se pořád skáče mezi událostmi a pak sem se ztratila, kdy se co děje teď, nebo už se to stalo, nebo to teprv příjde. Také začne kapitolou s tím, že se dozvíme něco o rodičích a nakonec v celé kapitole mluví o někom jiném. Tu jednu hvězdičku dávám pouze za nastinění mi života mladého geye a za občasné zasmání. Přirovnání se občas opravdu povedly, ale nemyslím si, že by měl být autor ke svým čtenářům tak hrubý a ošklivý, i když to sděluje přes literární postavu, která nenávidí všechny okolo...dobře, ale zlost si může vylívat jen na postavách v knize, ne na čtenářích. Asi jsem tak naštvaná ze závěru. Prostě si klidně polibte, když se vám to nelíbilo. Asi se autor tak bál a nevěřil si, že se ta kniha nebude někomu líbit, že to vzdal předem a když by se tedy opravdu stelo, že se to nebude lidem líbit, řekne, že to bylo záměrem...Kdyby to takovou formou nepodával, kniha by se mi líbila daleko víc.

kowalenska.m
25.02.2013

Jo a taky je Jez gay. Moc zajímavě pojmuté. Ukazuje, že gayové nejsou holky. Jistě, asi mají citlivé srdce a tak, ale jsou i jiní. Ti, kteří nevidí do duší a nenechají po sobě šlapat. Jez má i jiné zajimavé vlastnosti. Líbilo se mi, jak teprve vše poznává. Někdy je ovšem dost hrubý. :( nejspíš to tak má být. Dyť i název je hrubý! Polibte si!