Pokušení být šťastní

Pokušení být šťastní https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407501/bmid_pokuseni-byt-stastni-5Qw-407501.jpg 4 78 24

Příběh, ve kterém každý muž najde kus svého já Sedmdesátiletý Cesare Annuziata, starý bručoun, sobec a cynik, po smrti své ženy žije sám v bytě v jednom neapolském činžovním domě. S lidmi dobře nevychází, se svými dětmi si moc nerozumí, ale jedno mu nikdo neupře: nakažlivý smysl pro humor.

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Vyšehrad

La tentazione di essere felici , 2015

Emik87
15.03.2024 1 z 5

Osobně mě kniha moc neuchvátila. Jedná se o jednoduchý příběh s poněkud plytce popsanými postavami.

immortal-party
29.08.2022 5 z 5

na dřeň upřímný, bez servítek laděný barvitý příběh starého dobrosrdečného morousa. rozhodně kniha, která ti utkví v paměti a hodně toho po sobě zanechá. bravo!

Marhulka14
13.01.2022 5 z 5

Poslouchala jsem na ČRo a knihu mohu jen doporučit! Zábavné i smutné..... přesně takové jaký život je.
Poslední kapitola mě tedy dost dostala.
Zvláště když hlavní postava vyjmenovává svá LÍBÍ SE MI..............

Axmannova
12.01.2022 1 z 5

Poněkud jednoduchý příběh s předvídatelným koncem po pár stránkách. Jako humoristické dílko dost slabé (pokud Vám nestačí ke smíchu líčení toho, jak hlavní hrdina raději již močí v sedě). Vykreslení psychologických vztahů mezi jednotlivými postavami tak mělké... Rozhovory na úrovni mexické telenovely. Aspoň že si hlavní hrdina na konci knihy koupil v automatu kafe a já si můžu odškrtnout položku ve Čtenářské výzvě.

knihovna1
08.01.2022 5 z 5

Taky jsem využila poslech ČRo. Kniha se mi moc líbila. Samozřejmě také díky panu herci J. Dvořákovi. Ten knihu přednesl opravdu bravurně. Vše napsali čtenáři přede mnou. Souhlasím jen s pozitivními ohlasy. Jsem ráda, že jsem poslech objevila a rozšířila jsem si opět obzory a užila jsem si to.

MadamC
05.01.2022 4 z 5

I když se kniha zdá oddechovou, nakonec vlastně ani není. Pobaví, potěší, místy vás možná i nakopne, ale zabývá se těžkými tématy. Nakonec mě docela rozložila.
Čas od času si nějakou tu transformaci vyzkouším.
Poslouchala jsem ji v rámci rozhlasu ve výborném zpracování Jana Dvořáka.

irmag
03.01.2022 5 z 5

Moc pěkná audiokniha!

HeleHo.
30.12.2021 4 z 5

Opravdu milá knížka, místy mě rozesmála a místy dojala. Ten příběh měl všechno!

Kulasec
29.12.2021 5 z 5

Pane Jane Dvořáku, knihu jste přečetl nepopsatelně mistrovsky! Celou dobu jsem si sice představoval, že mi ji čte můj postarší spoluhráč z pingpongového oddílu, vdovec s podobným zabarvením hlasu. Zároveň mi však během poslechu došlo, že zhruba takto podobně bilancuju možná už teď po čtyřicítce. A co teprve, pokud se dožiju věku takřka osmdesátiletého vypravěče Cesara a ještě něco málo přibyde podobno tomuto zdánlivě smyšlenému ději.
Pane Marone, Vy nádherný citový vyděrači: "Líbí se mi... (!)
...i s jakou bravurou znáte lidské povahy, zákruty mysli. Krásná práce!
A nedivím se, že si to říkalo o zfilmování. Jen na to nebudu mít sílu. Tohle ať ideálně zůstane nahlas čtenou knihou. V této podobě má asi největší grády.

Peda
29.12.2021

Nádherná, melancholická a vlastně i povzbudivá kniha. Věk je jen číslo a nikdy není pozdě na jakoukoliv změnu. Díky

Pavla181
28.12.2021 5 z 5

Rovněž jsem poslouchala jako audioknihu díky Českému rozhlasu. Zpracování se mi moc líbilo a k poslechu mi kniha přišla skvělá. Je to nenáročné, oddechové, místy melancholické, ale často taky humorné.

jiri4861
27.12.2021 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha po čas Vánočních svátků. Opět se potvrdilo nepsané pravidlo: Komu není rady, tomu není pomoci. Sváteční čtení to asi není, ale nevadí. Nicméně, že by mě to nějak příliš nadchlo, se také říct nedá.

olga8832
27.12.2021 5 z 5

Hezké vyprávění, lidský příběh. Jeho transformace jsou famózní a naprosto uvěřitelný popis, jak se žije stáří.

iz67
26.12.2021 4 z 5

I když je to od začátku průhledné, předvídatelné a mnohokrát použité, tak přesto je to hezké číst. Protoze člověk sem tam potřebuje nekomplikovane zprávy o tom, co je dobré a důležité!

1.kopretina
25.12.2021 5 z 5

Úžasné! Nemám slov, musela bych opakovat to nadšení, vyjádřené v předešlých komentářích. Poslouchala jsem a lépe bych to nevyjádřila: "Kvůli takové četbě na pokračování budu ráda platit koncesionářské poplatky Českému rozhlasu."

Borek9
25.12.2021 5 z 5

Díky takovým audioknihám budu dále platit koncesionářské poplatky. Nádhera:-)

ddkk
24.12.2021 5 z 5

Knihu jsem poslouchala na Českém rozhlase ve výborné interpretaci Jana Dvořáka. Byl to velmi příjemný poslech. Možná i proto, že příběh stárnoucího Cesara Annuziata byl dojemný a přes veškerou tragiku vlastně optimistický. Je o člověku, který nachází smysl života vlastně až na jeho sklonku:

"...líbí se mi staré oprýskané rybářské čluny, vůně prádelen, řezník, jak řeže maso pravidelnými pohyby, líbí se mi červené tváře a třesoucí se hlas...Líbí se mi vůně právě narozených dětí a vzdálený zvuk klavíru, líbí se mi zvuk štěrku, po kterém někdo jde a ulice, co ubíhají jako potůčky mezi poli, líbí se mi fotbal v neděli odpoledne, vůně nového mýdla, zamlžená okna za zimních dnů. Líbí se mi ticho letních večerů a zvuk nočního příboje. Líbí se mi cvrnkání za oknem a dřevěné vařečky, líbí se mi vůně ženských vlasů...Líbí se mi ptáci, kteří se uchylují pod římsu než přestane pršet, líbí se mi město, když spí, bílá barva domů u moře a stará nádvoří se šňůrami sušícího se prádla...Líbí se mi ten, kdo každý den bojuje za to, aby byl šťastný."

Ano, i mně se líbí...

kallisto
24.12.2021 4 z 5

Audio - Český Rozhlas (ku poslechu do 10.1.2022)
Je to něžné, smířené, špičkující, místy syrové, odhalené na nerv a díky tomu prostě upřímné, melancholické navzdory. Trochu jako ruka zkušeného milence chvíli hladí, tady zatahá za nervy, onde dloubne do citlivého místa, už dlouho jsem se neocitla v tak živém příběhu.
(PS: zpracování ČRo je vynikající!)

mirka0586
23.12.2021

Nádherně napsané

Eleonora49
22.12.2021 4 z 5

Kdo nemá chuť se po přečtení komentářů do knihy pustit, vřele doporučuji poslechnout si její audio verzi. Kniha je velmi poutavě načtena Janem Dvořákem. Nyní k dispozici i v archivu na Dvojce Českého rozhlasu.