Pokoj plný zrcadel: životopis Jimiho Hendrixe

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vynikající životopis největšího kytaristy rockové historie z pera renomovaného hudebního publicisty (ve Volvox Globator od něj už vyšla biografie Kurta Cobaina Těžší než nebe) zachycuje Hendrixův život od neradostného dětství v převážně černošské čtvrti Seattlu přes první hudební pokusy na postu doprovodného kytaristy v dnes již zapomenutých skupinách až k závratné hvězdné kariéře, která až příliš brzy tragicky skončila....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12123/big_pokoj-plny-zrcadel-zivotopis-jimiho-oLN-12123.jpg 4.631
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění

Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

Room Full of Mirrors: A Biography of Jimi Hendrix, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Pokoj plný zrcadel: životopis Jimiho Hendrixe

tereza1198
16.09.2021

Opravdu obsáhlá kniha o jedné legendě. Kniha se zabývá Jimiho rodinným zázemím a zoufalým dětstvím. Flákal školu, kradl auta, nechtěl si hledat práci. Pořád jen brnkal na lacinou kytaru. Pak roky zoufalých štací v různých kapelách, kde hrál křoví. A pak si ho osud všiml. Od té doby začíná zběsilá hudební a životní jízda. Sex, drogy, hudba a další drogy. Spirála se roztáčí, sláva roste a všechno směřuje k předčasnému konci. Proč jen se ty největší talenty takhle odpálí sami?

MichalPuchovsky
03.09.2020

Veľmi vydarená biografia Jimiho Hendrixa. Ako človek zo sveta humanitných viet oceňujem úvod, ktorý je venovaný koreňom rodiny hudobníka a človek sa tak dozvie veľa informácii o neľahkom údele amerických černochov. Množstvo rozhovorov s Jimiho kamarátmi, kolegami a ženami knihe dáva hĺbku. Inú knihu o Hendrixovi nepotrebujete, v tejto je všetko.


yorba
02.12.2018

fakt hodně podrobný životopis kytarového velikána

Klamm
21.01.2014

Vždycky jsem se podivoval, jak tihle pisálci dokážou najít na významné osobnosti kdejakou pikantnost. Oceňuji, jakou práci jim to asi musí dát štourat se v tolika rozhovorech a dokumentech. Charles R. Cross psal knihu čtyři roky a troufám si říci, že se mu to povedlo.
Je to první kniha o Hendrixově životě, kterou jsem četl a myslím, že to byla rovnou trefa do černého ( a to není dvojsmysl). I když se přiznám, že mě začala opravdu bavit až když jsem se prokousal začátkem, kde byly nastíněné životy Hendrixových babiček, dědečků a konečně rodičů, kteří přivádí na svět roztomilého cvalíčka, kterého pojmenovali Jimi. Pak už jsem jen sledoval jak se kolo Jimiho osudu začíná roztáčet až do plných obrátek, aby nakonec vyhodilo svého stoupence zase z kola ven.
Věru, i když si za hodně věcí mohou tyhle rockové hvězdy samy, nemají to vždy v životě jednoduché ...
85%

polarni.kun
20.02.2013

Dobře a zajímavě napsaný životopis, který mě rozhodně nenudil.

ZH6
22.01.2012

Velmi zajímavý a velice obsáhlý životopis jednoho z nejvýznamnějších kytaristů rockové historie, ne-li nejvýznamnějšího. Životopis sahá až k Jimiho prarodičům, problémovému manželstvý jeho otce (Ala Hendrixe) a matky (Lucille) a nešťasnému osudu některých Jimiho sourozenců. Samozřejmě kniha obsáhle popisuje celou Hendrixovu hudební kariéru od hraní doprovodného kytaristy u spousty významných hudebníků (Little Richard, Ike a Tina Turner, Wilson Pickett a další), přes sólové hraní v Greenvich village a jeho odjezdu do Velké Británie a proslavení se až do jeho nešťastné smrti...