Pokladnice moudrých rčení

Pokladnice moudrých rčení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121256/pokladnice-moudrych-rceni-121256.jpg 4 16 6

V jazyce tibetském - Legs-par bšad-pa rin-po-čhe´igter žes-bja-ba´i bstav-bčos. V jazyce sanskrtském Subhášita ratnanidhi náma šástra. Sbírka Pokladnice moudrých rčení obsahuje 457 gnómických čtyřverší.

Literatura naučná Citáty a přísloví
Vydáno: , Odeon

Sa-skja´í legs-bšad bžugs-so

pepe666
28.04.2021 5 z 5

Sakra-Bandita má čestné místo na našem WC. Je to ten druh, co si můžete otevřít na jakékoliv straně. Ideálně na velké. Přečtěte jeden odstaveček a meditujete až do velkého třesku. Velké Tao srdíčko.

dzejkbeltygros
15.06.2020 4 z 5

Četla jsem dlouho, ale je to fajn knížka. Sice se nijak nezajímám dharmu a podobné věci, ale moudra ze všech koutů světa jsou více méně stejné. Vybrala jsem si tam dost hezkých rčení, které budu ráda používat.

Nočnípták
29.10.2018 4 z 5

Než novou zem prozkoumáš, než řádně ji tvůj zrak spatří,
neopouštěj tu, ve kterés byl posavad.
Na jedné noze ještě ani nestát jaksepatří
a druhou zvedat už -- to přivolává pád.

Toto je kniha, která se nedá číst od začátku do konce na jeden zátah /aspoň já to nedokážu /. Unavilo by vás to, spoustu moudrých rčení by jste pročetli a nevnímali. Nejlepší je namátkou otevřít, pár jich přečíst, zalistovat, zase číst. A příště zase na jiných stránkách. Udiví vás, co všechno se dozvíte.

fnoudek
28.02.2018 5 z 5

Než zkusí kdo uskutečnit vlastní cíl ze všech sil, ať dřív než svůj druhých uskutečňuje cíl. Člověk, jenž za vlastním jen cílem bez ohledu jde, nakonec k němu dojít schopný nebude.

notburga
04.04.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Provázela mě dospíváním (zabavená z maminčiny knihovny) a i dnes bych ještě dokázala některé pasáže ocitovat z paměti. jednoduché a poučné, navíc s krásnými ilustracemi. Čas od času ji opět vytáhnu a kousek přečtu. Tak by se totiž podle mě, měla používat.

vitavita
23.04.2012

Zajímavé počtení, ale i zamyšlení ...

tibetská literatura

Autorovy knížky