Pokladnice moudrých rčení

V jazyce tibetském - Legs-par bšad-pa rin-po-čhe´igter žes-bja-ba´i bstav-bčos. V jazyce sanskrtském Subhášita ratnanidhi náma šástra. Sbírka Pokladnice moudrých rčení obsahuje 457 gnómických čtyřverší.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121256/pokladnice-moudrych-rceni-121256.jpg 411
Literatura naučná, Citáty a přísloví
Vydáno, Odeon

Sa-skja´í legs-bšad bžugs-so

Kniha Pokladnice moudrých rčení

dzejkbeltygros
15.06.2020

Četla jsem dlouho, ale je to fajn knížka. Sice se nijak nezajímám dharmu a podobné věci, ale moudra ze všech koutů světa jsou více méně stejné. Vybrala jsem si tam dost hezkých rčení, které budu ráda používat.

Hoper14
03.07.2019

❤️❤️❤️

Nočnípták
29.10.2018

Než novou zem prozkoumáš, než řádně ji tvůj zrak spatří,
neopouštěj tu, ve kterés byl posavad.
Na jedné noze ještě ani nestát jaksepatří
a druhou zvedat už -- to přivolává pád.

Toto je kniha, která se nedá číst od začátku do konce na jeden zátah /aspoň já to nedokážu /. Unavilo by vás to, spoustu moudrých rčení by jste pročetli a nevnímali. Nejlepší je namátkou otevřít, pár jich přečíst, zalistovat, zase číst. A příště zase na jiných stránkách. Udiví vás, co všechno se dozvíte.

fnoudek
28.02.2018

Než zkusí kdo uskutečnit vlastní cíl ze všech sil, ať dřív než svůj druhých uskutečňuje cíl. Člověk, jenž za vlastním jen cílem bez ohledu jde, nakonec k němu dojít schopný nebude.

notburga
04.04.2016

Nádherná kniha. Provázela mě dospíváním (zabavená z maminčiny knihovny) a i dnes bych ještě dokázala některé pasáže ocitovat z paměti. jednoduché a poučné, navíc s krásnými ilustracemi. Čas od času ji opět vytáhnu a kousek přečtu. Tak by se totiž podle mě, měla používat.

vitavita
23.04.2012

Zajímavé počtení, ale i zamyšlení ...

tibetská literatura

Autor knihy

Sakja-pandita (p)
tibetská, 1182 - 1251

Kniha Pokladnice moudrých rčení je v

Právě čtených2x