Poklad na Stříbrné mělčině

Poklad na Stříbrné mělčině https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33476/bmid_poklad-na-stribrne-melcine-ABc-33476.jpg 5 15 3

Výprava za objevením vraku slavné galeony ze 17. století. Známý francouzský oceánograf spolu s publicistou a archeologem P. Dioléem vyprávějí o expedici lodi Calypso do zrádné Stříbrné mělčiny v Karibském moři, kde posádka lodi pátrala po vraku španělské galeony Nuestra Seňora de la Concepción. Líčení práce posádky při neúspěšném hledání pokladu se prolíná s pohledy do historie mořeplavby a dobývání Ameriky.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Mladá fronta

Diving for Sunken Treasure , 1971

Kate72
05.04.2022 5 z 5

Mám ráda Cousteaua, tentokrát se pustil se svoji lodí Calypso do dobrodružství v podobě hledání pokladu na stříbrné mělčině. Vysněnou galeonu, tedy poklad z vraku Nuestra Seňora se la Concepción, kterou hledal, sice nenašel. Ale jeho poutavé povídání o dobývání Nového světa i o pirátech stojí za přečtení.

plutoking
28.09.2020 5 z 5

Kdysi jsme podle toho udělali táborovou hru.

mgeisselreiter
04.05.2016 4 z 5

Jak je u knih Jacques-Yves Cousteaua obvyklé, je i tato psána čtivě, poutavě a dobrodružně. Mimo popisu samotného pátrání po ztroskotané lodi jsou velmi zajímavé také kapitoly věnované historii španělských mořeplaveb. Bohatá barevná příloha je bohužel poznamenána časem, takže i když jsou fotografie na křídovém papíře, jsou barevně nevýrazné a vybledlé. Cením si i glosáře, kde se dozvídám další historické zajímavosti o mořeplavbách. 80%, 4.5.2016.

mořeplavba moře a oceány

Autoři knihy