Pojistka

Pojistka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49937/pojistka-49937.jpg 4 18 5

Thriller o možných důsledcích špičkového genetického výzkumu a jeho zneužití v pojišťovnictví. Mladá sympatická hrdinka románu Alex se zabývá pojistnou matematikou ve špičkové a prosperující pojišťovně. Jeden z manažerů společnosti umírá na náhodné zabití elektrickým proudem a Alex se náhle ocitá ve středu překotných událostí a je na stopě obrovského spiknutí. Nešťastné náhody mohou být ve skutečnosti vraždy, neexistujícím osobám jsou vypláceny miliony dolarů a každému, kdo zločinný systém naruší, jde o život. Ve spolupráci s genetickým ústavem určuje společnost, koho pojistit a koho odmítnout. Zneužití genetických informací využívají manažeři i k manipulování se svými zaměstnanci. Z anglického originálu The Policy vydaného nakladatelstvím A Dutton Book v New Yorku roku 1998 přeložila Libuše Chocholová.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Columbus (ČR)

The Policy , 1998

Atak
26.06.2022 4 z 5

Zajímavé téma, když knihu čtěte bez velkých pauz velice čtivé.

Prateri
10.01.2021 4 z 5

Dvacet let mám tuto knihu doma. Až zavřené knihovny mě donutily sáhnout do vlastních zásob. Mám jich požehnaně. Trochu mě děsí, abych to nakonec všechno nepřečetla. Pár let by to hodilo, a to si teda přeju, aby coronavirus na to nečekal a odtáhl do věčných lovišť !
Počátek knihy mě kapánek odrazoval. Co tak může být zajímavého na pojistkách, kromě pojišťovací podvodů? A hle, kniha se zabývá podvody, které nepáchají pojištěnci. Jde o peníze, o veliké peníze a o životy. Je thriller starý dvacet let, ale jestli na něj narazíte, tak čtěte.
Str. 333: Existuje nejen "americký sen", ale i "americká noční můra".

Ben Nevis
17.02.2017 4 z 5

Zápletka je trošku z rodiny sci-fi, protože genetika není tak jednoduchá a levná, aby mohla fungovat jako v románu. Rovněž podtrhuje dobu, která žila ovcí Dolly a možnou expanzí genetiky do běžného života. Ale jako pozadí pro pojišťovací thriller, proč ne.

RADOST
10.09.2013 5 z 5

Dobrá detektivka s podtextem k zamyšlení: Kde všude a v jaké míře se dají genetické poznatky zneužívat? Bylo to čtivé a napínavé, určitě si přečtu i další Lynchovy knihy.

ina77
21.03.2012 5 z 5

Skvělá kniha Lynch umí jenom nadchnout.Nemohu říci nic víc než nádhera.Škoda.že má tak málo knih,snad se to změní.

Patrick Lynch (p)
britská, 1962