Pojídačka hříchů

Pojídačka hříchů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463515/bmid_pojidacka-hrichu-pR0-463515.jpg 4 148 148

Říká se, že existují jen dva druhy příběhů: muž se vydává na cestu a do města přijede cizinec. Je však ještě třetí: žena poruší pravidla. Čtrnáctiletá May je zatčena za krádež a brzy se dozví rozsudek: stane se pojídačkou hříchů. Jednou z nenáviděných žen, které musejí vyslechnout zpověď umírajících, během pohřebního rituálu sníst jídla symbolizující hříchy a odcházejícím duším tak umožnit vstup do nebe. Samy však zůstávají poskvrněny cizími proviněními a jsou odsouzeny k životu na okraji. Nově nabytá identita už navždy němé a pro společnost raději neviditelné pojídačky hříchů však May otevírá jiné dveře. Když začnou za podivných okolností umírat královniny komorné a ona musí z rakví sníst hříchy, které mrtvé nespáchaly, rozhodne se May pátrat po tom, proč ženy musely zemřít a kdo si jejich smrt přál. Pojídačka hříchů nabízí poutavý příběh o zradě a lsti, o smrtelném tajemství a mlčení, o ženách mocných i společensky vyloučených, o moci, ale také o zvláštní svobodě, které se těší vyděděnec bez jakékoli naděje na spásu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Sin Eater , 2020

evilunicorn
25.04.2021 3 z 5

Jak jsem se na knihu těšil,tak jsem zklamaný.Z mého pohledu kniha téměř bez děje,k žádné z postav jsem si během četby nedokázal vytvořit hlubší vztah, zápletka krotká.Mnoho věcí je jen naznačených a nedotažených ( nevlastní otec, Venkovský balík,Černoprsťák). Spousta postav,s dějem v podstatě nesouvisejících..A přitom to mělo takový potenciál..Ale abych jen nekritizoval, vyzvednu popis alternativní Anglie a samozřejmě originální "poslání" hlavní hrdinky.To je ale asi tak vše, pro mě zklamání.

blackoutzuzi
13.04.2021 5 z 5

Tohle byla bomba! Pojídačka hříchů je skvělá historická fikce, doplněná o menší detektivní zápletku, s tak originálním námětem, který byl tím hlavním důvodem, proč jsem si knihu chtěla přečíst :)

Musím vás však upozornit, že kniha rozhodně není pro slabší povahy, jde o příběh surový, drsný, popisující veškerou bídu, krutost, mučení, špínu, hnus... Má velmi nepříjemnou a autentickou atmosféru, která se přenese i na vás. Já osobně bych si třeba nedokázala představit, že u knihy budu něco jíst.

Tahle knížka má úplně vše, co jsem od ní čekala. A vlastně i mnohem víc! Nečekejte v ní totiž žádná klišé, zbytečné love story, předvídavé situace, ale opravdu velmi atmosférickou věc, ze které vám místy nebude asi úplně dobře. To vše dělá knihu tak parádní a já jsem N A D Š E N Á!

Tohle je rozhodně jedna z nejlepších knih letošního roku! :)

Nikola_
30.03.2021 2 z 5

Od knihy jsem očekávala daleko více, bohužel mě zklamala.. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit..

Tuti
15.03.2021 4 z 5

Jestli máte rádi historické román s detektivní zápletkou, tak přečtením téhle knihy rozhodně neprohloupíte!
Námět pojídání hříchů byl zajímavý a popravdě to bylo to hlavní, čím mě kniha jako první zaujala.
Dobře napsané, mělo to spád a zajímavé to bylo až do konce ;-)

Doporučuju!

hříchy historická fantasy spása