Pohyblivé obzory – Jevy, kterým ještě zcela nerozumíme

Pohyblivé obzory – Jevy, kterým ještě zcela nerozumíme https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203824/bmid_pohyblive-obzory-jevy-kterym-jeste--u4h-203824.jpg 5 9 3

„Ve světě kolem nás není nic rozumem nepochopitelného, mytického či nelogického. Problém je v něčem jiném. Když si již téměř myslíme, že něčemu rozumíme, všechno se obrací vzhůru nohama.“ Podotýká v úvodu knihy Milan Bauman, který proslul jako autor výpravných vědecko-populárních knih, dlouholetý rozhlasový redaktor a popularizátor vědy a techniky. Pohyblivé obzory otevírají ve čtrnácti kapitolách řadu vzrušujících otázek, které si klade současná věda. Tématy jsou mimo jiné Higgsův boson, neutrino, antihmota, gravitační vlny, vícerozměrný vesmír... Málokdo dokáže tyto pojmy vysvětlit, a přece patří k tématům, jimiž se dnes zabývá velká část světové vědecké obce. Autor umí o těchto složitých věcech psát jednoduše, a nadto zajímavě.... celý text

hu_87
06.09.2018 5 z 5

Krásná knížka. Nikdy by mě nenapadlo, že mě takové téma dokáže tak nadchnout.

majík1
02.07.2016 5 z 5

Kniha byla zajímavá a poučná jak pro dospělé,tak pro studenty mohu jen doporučit

PeBl
10.06.2014 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která zaujme svým rozsahem témat zvláště z kosmologie a částicové fyziky. Nevyhýbá se ani genetice, evoluci a moderním technologiím jako např. 3D tisku a rozšířené realitě. Jednotlivé kapitoly jsou přehledné, vhodné i pro laiky v oboru a nemusí se číst za sebou.