Pohľadnice z Hollywoodu

Pohľadnice z Hollywoodu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428895/bmid_pohladnice-z-hollywoodu-kYx-428895.JPG 3 13 3

Kniha americkej herečky Carrie Fisheovej zachytáva istý úsek v živote tridsaťročnej hollywoodskej hviezdičky Suzanne, ktorý sa začína v protinarkotickej liečebni. Suzanne sa postupne vracia späť do života, k svojim priateľom a práci, a dokonca sa pred ňou otvára perspektívny ľúbostný vzťah. Autorka skvele zachytila charakter osamotenej, mimoriadne vtipnej a inteligentnej ženy, ktorá má kopu problémov sama so sebou, no vyrovnáva sa s nimi s nadhľadom a svojským humorom. Celý príbeh vytvára niekoľko voľne pospájaných epizód, ktoré spoločne tvoria dej. Táto premyslená koncepcia a svieže, vtipné postrehy prenikajúce pod kožu spoločnosti dávajú v Carrie Fisherovej tušiť autorku so silným literárnym cítením a spontánnym prejavom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Postcards from the Edge , 1987

TheAnna
01.06.2018 5 z 5

Ukecané, legrační, smutné.

P. S. Tehdy na ambulanci, nepamatujete se, jestli jsem nevyzvrátila něco, co potřebuji? Takovou malou, obyčejnou věc, která patří dovnitř? Určitě cítím, že mi něco schází.
Ale to jsem cítila vždycky.

Tess.96
18.09.2015 2 z 5

Určitě kniha má něco do sebe, hlavně je to velmi dobrý odstrašující příklad pro drogově závislé, ale nelíbila se mi forma, ve které je to psané. Skoro žádná přímá řeč a děj není zrovna nějak romantický, prostě je to jen vypravování. Film se mi líbil daleko více.

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Pěkná knížka místy smutný děj.