Poháry touhy

Poháry touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330131/bmid_pohary-touhy-Lkq-330131.jpg 4 87 33

Violina minulost je opředena tajemstvím - její matka odmítá mluvit o rodině zemřelého otce. První střípky pravdy tak Viola nečekaně odhalí až ve chvíli, kdy se jako dospělá ocitá na dramatické životní křižovatce. Východisko z těžké situace vidí v nečekané závěti svého dědečka, o jehož existenci neměla ponětí. Do klína jí spadly vzácné vinohrady, ale také polorozbořený vinný sklep. Třebaže o vinařském řemesle nic neví, rozhodne se Viola z ruin vybudovat nové vinařství a navázat na rodinnou tradici. Střetne se s řadou překážek a předsudků, nepřízní osudu i lidskou zákeřností. Zažívá žhavá erotická vzplanutí a poznává odvrácenou tvář lásky, ale také skutečné přátelství. Na scéně se však objevuje chladnokrevný násilník zaměřený na mladé ženy a Viola se ocitá v jeho hledáčku. Jako mrazivé poselství ze záhrobí se jí navíc začíná zjevovat duch zesnulého dědy s tajemnými vzkazy, které je potřeba rozluštit. Nad Violou se postupně stahují temné mraky a začíná jí hrozit smrtelné nebezpečí... Ponořte se do napínavého příběhu plného emocí, dráždivé erotiky, tajemna i nečekaných zvratů...... celý text

RoseDadas
15.03.2018 4 z 5

Nejprve jsem měla problém se do knihy pořádně začíst, ale jakmile se dění přesunulo na jih Moravy, tak už jsem knihu neodložila. Duchařská zápletka nebyla tak úplně podle mého gusta, bylo to spíše takové lehké mystično, které však bylo do příběhu zasazeno nenuceně a je pravda, že i uvěřitelně. Erotika v knize byla jiskrná a rozhodně ne nudná, ani vulgární, erotické knihy příliš nevyhledávám, ale v takovémto podání a podobě se mi to líbilo.

ladaol
13.12.2017 5 z 5

Jelikož jsem si vinobraní vyzkoušela a víno mám ráda, byla to kniha přesně podle mého gusta. Ducha jsem nikdy neviděla, ač mně to mrzí, protože někdy mám takové mrazení a pocit, že na mně někdo dává pozor, takže bych moc ráda věděla, kdo to je ...

DariDerek
20.11.2017 4 z 5

Trochu jsem se bála té erotiky, ale nakonec neoprávněně. Nebylo to špatné čtení! :-)

mmmisulka.r
07.11.2017 3 z 5

Kniha mi přišla průměrná, na můj vkus tam toho bylo zamotáno až moc - duchařina, thriller, erotika...
Taky mi to hodně připomínalo film Bobule. Chápu, že to na Moravě takhle chodí, ale některé podobnosti se určitě všude nestávají...
Kniha se četla celkem dobře, za mě takový průměr.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Danago
23.10.2017 4 z 5

Já sama jsem z Moravy a vinařského kraje, takže mi knížka byla blízká , ale taky jsem ji musela brát trochu s nadhledem. Knížka se moc dobře čte. Je i dost napínavá což jsem ani neočekávala. Erotické scény bych si já osobně klidně odpustila, ale asi tam tak nějak patří. Celkově byl příběh moc pěkný a zápletka s nádechem duchařiny se mi líbila.

jjitka
01.10.2017 5 z 5

Super knížka. Pěkně se četla. Doporučuji :-)

veronika0382
21.09.2017 4 z 5

Velice příjemný, čtivý příběh s trochou erotiky, krimi zápletkou, která mimochodem opravdu překvapí, a nádechem mystiky. Právě nadpřirozeno knihu zajímavě okořenilo :-) Musím zmínit, že se Markéta tématem dotkla mého srdce, protože mám trošičku podobnou situaci ve svém životě. Taky máme rodinný vinohrad, kterému se celý život věnoval jen dědeček. Ale po jeho smrti jsme museli přiložit ruku k dílu všichni. A až poté jsme zjistili, jaká je to veliká dřina. Stejně jako Viola v knize :-) ... více v mojí recenzi zde v záložkách :)

Leniiis
08.09.2017 5 z 5

Tahle autorka mě baví, tak není divu, že ani tato knížka nebyla vyjímkou. Mělo to spád, chvilkama jsem se i smála některejm výrokům či situacím, napětí tam bylo taky. Prostě fajn čtení, který mě potěšilo.

Šárka5875
03.09.2017 3 z 5

Musím říct, že zatím u žádné knihy jsem neměla takovou chuť na víno, jako u Pohárů touhy. Vinařské prostředí mě vážně bavilo a docela mi sedla i hlavní hrdinka. Líbil se mi její zápal pro věc a určitá tvrdohlavost. Také moravské nářečí mi přišlo milé, mám ho ráda. Ovšem prvoplánová erotika v knize mě naopak nebavila vůbec a rádoby mystická linka se zjevováním ducha Violina dědečka také ne. Mám ráda duchařinu, ale opravdovou duchařinu, ne v tomto podání. Autorka píše čtivě, o tom žádná, ale já nejsem asi ta správná cílovka pro podobnou četbu. Příběh byl místy i dost napínavý, což se mi líbilo, ale přesto mi přišlo, že ho všude přítomné erotické sálání přebilo. Nic proti sexu a erotice samozřejmě nemám, ale v literární podobě mi sedne opravdu výjimečně. Většinou pro mě vyzní jako parodie. Knihu můžu doporučit všem, kdo si naopak v podobné, lehce erotické četbě libují, mají chuť i na trošku napětí a hlavně milují Moravu a dobré víno.

peko
15.08.2017 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a k mé velké radosti jsem ji vyhrála i s podpisem autorky společně s originální záložkou. :-)
Děkuji Vám ještě jednou i touto cestou, Markétko!

Kniha mě dle očekávání nezklamala, krásně plynule se četla, příběh se mi opět moc líbil (jako všechny knihy této české autorky). Sedí mi styl vyprávění, zase a znova sympatické postavy, s výjimkou chladné matky a despotického otčíma. Téma vinařství bylo velmi zajímavé a poučné pro laika z jižních Čech. Detektivní zápletka jen zvyšuje napětí a atraktivitu celého příběhu. Viola se poprala se svým dědictvím bravurně, jen je mi líto, že neměla šanci poznat svého skvělého dědečka. Mám jedinou výtku, která v žádném případě neubírá na plném počtu hvězdiček - u čtení této knihy máte neustále chuť degustovat. :-D

Pokud hledáte pohodové čtení, určitě se do Pohárů touhy pusťte. Za sebe rozhodně doporučuji ...

P.S. Nezapomeňte se předzásobit vínem. ;-)

ave55
29.07.2017 3 z 5

Příběh není špatný. Děvčica pracovitá, ale trochu naivní. Jen ta duchařina mi občas vadila. Ale zase jsem se dozvěděla něco nového o vinicích a víně.

sabca
20.06.2017 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Děj se odehrává na Moravě v prostředí vinic. Viola, které děda odkázal vinici opouští Prahu a odstěhuje se na Moravu, kde se snaží pokračovat v rodinné tradici v pěstování vína. Román je částečně o lásce, nenávisti a i napínavý.Doporučuji

karimatka1
23.04.2017 4 z 5

Byla jsem v knihovně na besedě s autorkou, která mě svým vyprávěním zaujala. Přinesla na ukázku všechny své knihy, ale já měla zájem o tu poslední, která vyšla letos. Kolegyni mě předstihla a koupila si ji, ale půjčila mi ji.
Četla se dobře, byla v ní erotika, krimi zápletka i trocha nadpřirozena, ale byl to příběh, kterému se dalo věřit.
Půjčila jsem si ještě jednu knihu, tak uvidíme

2014  75%Sametová kůže
2017  84%Poháry touhy