Pohádky z duhové zahrádky

Pohádky z duhové zahrádky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49585/bmid_pohadky-z-duhove-zahradky-lCX-49585.jpg 3 9 5

Výbor z díla spisovatele pro děti, redaktora a překladatele dětské literatury zahrnuje pohádky, bajky a verše o květinách, stromech, zvířátkách, ptácích, přírodních jevech, o tatínkovi, mamince, dobrých lidech, dětech. Jsou to prózy a verše odhalující příští životní děje, naznačující složitost životního údělu, opěvující práci, činorodé úsilí, odvahu a přátelství a přinášející veselí, humor a vtip.... celý text

topi80
15.04.2021 2 z 5

Podobná situace jako u Rozpustilých pohádek od Marie Bieblové. Z dětství jsem si nesl dojem totální geniality této knihy, dnes, když se to snažím předčítat synkovi, obstálo jen několik pohádek v čele s Mlékárnou a Lékárnou. Ale i tak pohodové a milé čtení.

witiko
04.04.2017 5 z 5

Hezky vyprávěné pohádky a příběhy, zpěvné a rytmické básničky. Překvapilo mě nízké hodnocení, naopak si myslím, že jde o nesmrtelnou klasiku. Vzpomínám si, jak mi ji četl táta a dnes ji čtu já svým dětem. Líbí se jim to stejně, jako tenkrát mně. Dnes je to pro mě zlatá brána do dětství. Oldřich Syrovátka dokázal dětem otevírat oči, dívat se a divit se.

mot33
15.10.2015 3 z 5

Něco z knihy jde něco ne takže u mě pravděpodobně průměr.

Reona
25.07.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem měla moc ráda a dokonce to už je hodně dávno, jsme dostali ve škole úkol přednést nějakou básničku, která se nám líbí a já jsem to vyhrála. Samozřejmě, že jsem ji vybrala z této knihy.

maryzka
18.06.2012 odpad!

Tato kniha je hodně hluboko v knihovně,vidám ji když uklízím. Nikdy jsem nepochopila pohádky spisovatele Oldřicha Sirovátky.

Oldřich Syrovátka
česká, 1911 - 1977
1987  91%Hořící kámen
1954  91%Domove líbezný
1968  92%Bajky dětem
1972  69%Pohádky z duhové zahrádky
1972  89%Zatoulané písmenko

Kniha Pohádky z duhové zahrádky je v