Pohádky pro má vnoučata

Pohádky pro má vnoučata https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350930/mid_pohadky-pro-ma-vnoucata-y1W-350930.jpg 5 8 8

Vstupte do neznámého světa pohádek, ve kterém je starý král proměněný v obrovitý kámen, kde Černý Ubald zakleje dívku ve zpívající myšku, želva pomůže malomocnému králi k uzdravení a kouzelný vějíř přispěje svou pomocí k útěku princezně z porobené vlasti. Do světa fantazie, v němž maličkému kloučkovi stará vrána ukazuje na svých křídlech neznámé země, kouzelní skřítkové dopomohou chudému chlapci ke štěstí a ve kterém srdce zvonu zmizí i s ušlechtilou královnou. V těchto kouzelných pohádkách se také setkáte s mluvící loutkou, s vodníkem, který promění prince ve smaragdového raka, se zlým lupičem bydlícím na strašidelné zřícenině a také s chlapcem, jenž byl potrestán královnou bludiček za to, že se styděl za své chudé rodiče.... celý text

Beruše614
01.09.2017

Pohádky jsou neobvyklé a originální. Spíš pro děti až od 8 let a dospělé-taky jsem si početla. Dceři se nejvíc líbila Želva Gychaja, můj favorit je Zvon bez srdce.

Renee44
31.08.2017 5 z 5

Krásné, s morálním ponaučením, plné citu, vhodnější pro starší dětskou kategorii. Úleva, že se stále vydávají klasické, nejen moderní pohádky.

Anyřij
19.08.2017 5 z 5

Pohádky s vůní starých časů, které mohou oslovit starší děti, ale i dospělého čtenáře. V dnešní hrubé době velice vítám výchovné poselství těchto příběhů.

alipz
16.08.2017 5 z 5

Kniha krásných, původních pohádek, které mají co říci i dnešním dětem. Četl jsem ji svým dětem a ty každou pohádku prožívaly spolu s jejími hrdiny. Kniha je vhodnější pro starší děti - cca od 6 let, ale pohádky se určitě mohou líbit i mladším dětem. Krásné, originální ilustrace, které namaloval vnuk autorky. Vůbec bych se nezlobil, kdyby některé pohádky byly zfilmované.

Sigurd627
16.08.2017 5 z 5

Pohádky jsou krásné a ocení je zejména ti, kteří jsou již přesyceni moderními pohádkami plnými strojů, robotů a divokých akcí, bez jakéhokoli hlubšího smyslu. Pohádky paní Prosecké jsou naopak plné moudrosti, tajemných postav a poselství lásky.

KvětaJežková
09.08.2017 4 z 5

Některé pohádky tam jsou docela drsné, ale jinak je to pěkná kniha. Škoda, že takové nebývaly za mého dětství.

Punčeta
09.08.2017 5 z 5

Půvabné pohádky staršího typu podobné stylu Boženy Němcové. Jsou plné všeho, co děti milují - princezny, rytíři, prostí lidé, zvířátka, zakleté postavy, nadpřirozené bytosti.
Všechny příběhy jsou doplněny působivými ilustracemi, které umocňují jejich atmosféru.

Elišebah
03.08.2017 5 z 5

Krásné pohádky, které pohladí na duši a zároveň přinesou hluboké morální ponaučení. Jsou však určeny spíše pro starší děti.

Autorovy knížky

Jarmila Prosecká
česká, 1913 - 2008
2014  98%Pohádky pro má vnoučata

Kniha Pohádky pro má vnoučata je v