Pohádky o vláčcích a mašinkách

Pohádky o vláčcích a mašinkách https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378055/bmid_pohadky-o-vlaccich-a-masinkach-vGB-378055.jpg 3 4 2

Třicet pohádkových příběhů o vláčcích, kde je fantazie výpravčím, průvodčím i cestujícím zároveň. Vydejte se tak po kolejích třeba na Mount Everest, vyjeďte si nazdařbůh, či přímo za nosem. Anebo byste se snad chtěli svést na nekonečnou a třebas i rychlostí větší než je rychlost světla? Nu a proč nejet rovnou tak, aby to bylo coby dup? Přes pouště, přes rovník, po zlatých, ale také těch nejvedlejších kolejích, po pražcích z mahagonu, palisandru i po pražcích z jabloně...... celý text

V.Lenka
16.10.2023 3 z 5

Knihu četl devítiletý syn, který měl období vlaků, vláčků a mašinek a tuto knihu ode mne také dostal. Toto je už několikátá kniha pohádek o vlacích, kterou jsme četli, a musím tedy říct, že nám sedla nejméně ze všech s podobnou tematikou. Ani ty obrázky se nam moc nelíbily. Pohádky mají jeden klad - jdou krátké. Ale ty pointy jdou takové podivné. Jsou to moderní pohádky, kterým jsme nějak nepřišli na chuť.

Sagisia
24.01.2023 4 z 5

Velice originální, krátké pohádky (třeba i na jednu stránku) pro milovníky vlaků. Autor si hodně hraje se slovy a s češtinou, což je fajn. Těžko ale říct, pro jakou věkovou kategorii se pohádky hodí, synovi jsou 4 roky a myslím, že některé pointy úplně nechápal. Ale zase kdy jindy nabrat slovní zásobu, že? :) Musela jsem hodně vysvětlovat. Ilustrace jsou také zajímavé, takové snové.

vlaky lokomotivy

Martin Rosocha