Dopadení piráta Hromburáce

Dopadení piráta Hromburáce https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51051/bmid_dopadeni-pirata-hromburace-o1d-51051.jpg 5 5 3

Pohádky loďky Matyldy série

Zlotřilý pirát Hromburác Ztratihnát byl postrachem všech moří, dokonce i žraloci se ho báli! Alfonzi Kocábkovi, zkušenému námořníkovi z Čech a ostřílenému mořskému vlkovi, se ho podařilo přelstít. Sám by to ale nikdy nedokázal. Jeho noví kamarádi - Chlup a Buráček - mu pomáhají, co jim síly stačí, navíc si s nimi užije i pořádnou námořnickou legraci. Chcete vědět, kdo je to Chlup a kdo je Buráček? Pusťte se do čtení a vyplujte s nimi na moře na palubě prvního příběhu loďky Matyldy.... celý text

Cassidy.L
12.07.2023 5 z 5

Krásný příběh o přátelství, dcerce se dobrodružství moc líbilo a určitě budeme číst další díly :)

adela2316
02.05.2023 5 z 5

Pirátské příběhy jsou fajn, dětem i mě se kniha líbila. Určitě se chystám půjčit další dva díly.

Blue
28.03.2013 4 z 5

Solidní, spíše milé, než nějaké převratné, čtení pro děti s velmi pěknými obrázky. Ty byly také důvodem, proč jsem po knize sáhl. Všechny tři knížky mají stejnou úroveň, jde o spíše klasicky vystavěné jednoduché vyprávění, ovšem někdy s modernějšími stylistickými postupy, takže to není úplně primitivní text "máma solí maso". Nenajdete tu žádné módní zrůdičky, ale víceméně normální hrdiny jako jsou námořníci, respektive námořník, a jeho kamarádi: pes, mořská vydra a papoušek. A v samotném závěru si na své přijdou i romantici. Čtení, při kterém se rodič nemusí před dětmi stydět, co jim to před spaním čte za slátaninu.

Stanislava Bumbová
česká, 1978