Pohádky letního slunovratu

Pohádky letního slunovratu odnesou čtenáře do čarovného světa mezi krále a královny, strašidla a čerty, na které sice nevěří, ale kteří jim přece jen trochu nahánějí strach...
Ilustroval Ilja Hartinger.
1. vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46800/pohadky-letniho-slunovratu-46800.jpg 43

Kniha Pohádky letního slunovratu

mol378
17.09.2019

Krásná knížka z Valašska, velmi moderní pohádky, jejichž náměty vycházejí dílem z pohádek lidových, dílem myslím jsou vytvořeny fantazií autora, např. skvělá pohádka o houbách trestajících chlapa, který se neuměl chovat v lese, neviděl jeho tichou krásu a tajemství všech jeho bytostí - v noci prožil strašlivý houbový sen. Nebo pohádka o strašidlech vyvolaných dětskými představami - o tom, že strach má velké oči, ale bát se není čeho a vše zdánlivě nadpřirozené je vysvětlitelné. Další pohádka nás provádí hlubokou historií beskydských hor, jiná odhaluje neškolometsky negativní vlastnosti lidí a jejich pokrytectví. Pro děti i dospělé, velmi doporučuji, jsou to pohádky k zamyšlení, přitom čtivé a zábavné - a hodně podporují dětskou fantazii.

zelena_zabicka
25.11.2017

Kniha mě příliš nezaujala. Pohádky v ní obsažené se častokrát ani nedrží klasické pohádkové linky, ale spíš bych řekla, že se jedná o taková "pohádková vyprávění", zasazená do prostředí Beskyd. Pro tamní obyvatele kniha může mít větší kouzlo, mě bohužel příliš neoslovila.