Pohádky letního slunovratu

Pohádky letního slunovratu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46800/pohadky-letniho-slunovratu-46800.jpg 4 4 2

Pohádky letního slunovratu odnesou čtenáře do čarovného světa mezi krále a královny, strašidla a čerty, na které sice nevěří, ale kteří jim přece jen trochu nahánějí strach... Ilustroval Ilja Hartinger. 1. vydání.

mol378
17.09.2019 5 z 5

Krásná knížka z Valašska, velmi moderní pohádky, jejichž náměty vycházejí dílem z pohádek lidových, dílem myslím jsou vytvořeny fantazií autora, např. skvělá pohádka o houbách trestajících chlapa, který se neuměl chovat v lese, neviděl jeho tichou krásu a tajemství všech jeho bytostí - v noci prožil strašlivý houbový sen. Nebo pohádka o strašidlech vyvolaných dětskými představami - o tom, že strach má velké oči, ale bát se není čeho a vše zdánlivě nadpřirozené je vysvětlitelné. Další pohádka nás provádí hlubokou historií beskydských hor, jiná odhaluje neškolometsky negativní vlastnosti lidí a jejich pokrytectví. Pro děti i dospělé, velmi doporučuji, jsou to pohádky k zamyšlení, přitom čtivé a zábavné - a hodně podporují dětskou fantazii.

zelena_zabicka
25.11.2017 2 z 5

Kniha mě příliš nezaujala. Pohádky v ní obsažené se častokrát ani nedrží klasické pohádkové linky, ale spíš bych řekla, že se jedná o taková "pohádková vyprávění", zasazená do prostředí Beskyd. Pro tamní obyvatele kniha může mít větší kouzlo, mě bohužel příliš neoslovila.

pohádky Beskydy

František Horečka
česká, 1894 - 1976
1990  90%Kouzla noci svatojanské
2011  0%Tak mluvíme pod Radhoštěm
1967  85%Pohádky letního slunovratu
1960  0%Ze Slezské domoviny
1944  100%Když rozkvétá kapraď

Kniha Pohádky letního slunovratu je v