Pohádky a říkadla

Pohádky a říkadla
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500709/bmid_pohadky-a-rikadla-63bd7469a79ed.jpg 5 150 150

Nové vydání veselého vyprávění pro děti předškolního věku. Vedle známých pohádek o neposlušných kůzlátkách či o veliké řepě obsahuje knížka populární výběr - málo známé pohádky o hodných i zlých zvířátkách, o obyčejných lidech a o strašidelných dračích obludách. Říkadla i pohádky jsou doprovázeny spoustou barevných obrázků.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Librex

Гуси-лебеди , 1951

Lessana
23.02.2018 4 z 5

Milá spomienka na detstvo, tieto ruské rozprávky, piesne a rečňovanky s nádhernými hravými ilustráciami.

ditul
16.01.2018 5 z 5

Nádherná knížka mého dětství... se vzpomínkami na mojí babičku... Moje děti tuto knížku mají taky rády ;)

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Naše dcery ji dostaly společně s Krásou nesmírnou,obě knihy byly často čteny,oblíbeny.

EvikU.
01.09.2017 4 z 5

Měla jsem ji ráda jako dítě. Ale jen do půlky. Teď jsem si ji přečetla znovu a celou, abych si ji připomenula a dala si ji do čtenářské výzvy.

Reona
26.05.2017 3 z 5

Jako dítě jsem tu knihu neměla moc ráda...

Bubynka
11.02.2017 5 z 5

Krásné pohádky a říkadla, které se výborně čtou...měla jsem knihu ráda jako dítě a teď ji čtu svým dětem...prostě klasika, která neomrzí.

LuthyLaura
26.12.2016 5 z 5

Oblíbená knížka říkadel a pohádek.

farbi
24.08.2016 4 z 5

Jedna z mojich detských lások :) Keď už som ju mala prečítanú niekoľko krát spredu-dozadu a zozadu-dopredu, využívala som ju ešte tak, že som z jej zadnej strany čítala anotáciu hlasom hlásateľky - až som ten text vedela naspamäť. Táto hra ma zabavila na dlhé obdobie. Kniha mala tvrdé dosky a bola už tak opotrebovaná, že z nej textová časť vypadla, takže som tie dosky držala v ruke ako kedysi hlásateľky v televízii a prednášala som "večerný televízny program", alebo "správy dňa". Mám ešte jednu krásnu spomienku, ktorá sa viaže k tejto knižke. Čítavala som z nej veršovanú rozprávku O pampúšikovi môjmu mladšiemu bratovi, ktorý si túto rozprávku potom pýtal každý večer a doteraz na to obaja spomíname :)

Janulka56
03.07.2013 5 z 5

Nejkrásnější pohádky a říkanky které znám. Skoro všechny umím dodnes zpaměti. Někdy po roce 1980 jsem si koupila nové vydání této knížky. A byla jsem strašně zklamaná. Stejné pohádky, uspořádání, ilustrace, ale jiná slova, asi nový překlad. To byla úplně jiná knížka. Tak si toto staré vydání chráním jako poklad.

Seraphin
01.05.2013 4 z 5

Klasické ruské pohádky a básničky pro děti.

mysterygirl
07.08.2011 5 z 5

Krásná knížka s pohádkama.Líbily se mně, jako malému dítěti, líbí se i mým dětem.Sehnala jsem tuhle knihu v antikvariátu a chráním si ji jako poklad

Lucifereeek
05.08.2011 5 z 5

knížka, kterou jsem dostala ve školce, první pohádky, které jsem si četla, a které až doteď zůstaly mezi mými oblíbenými.