Podzimní boogie-woogie

Podzimní boogie woogie je detektivní příběh, který ve svižném rytmu nočního života v moravské metropoli rozvíjí zápletku, jež sahá daleko za hranice města. Zkrachovalý provinční detektiv se dostane k případu, který je na první pohled nad jeho síly. Osobní čest mu ale nedovolí nechat v nesnázích bezbrannou mladou ženu, a proto se pustí do rozplétání tajemství, které sahá do historie a přivádí na scénu mocné nepřátele. Podzimní boogie woogie je kniha pro všechny, kteří mají rádi klasickou detektivku, v níž se tajemství potkává s humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448415/podzimni-boogie-woogie-7RH-448415.png 4.432
Detektivky, krimi, Humor, Literatura česká
Vydáno, Pointa

Kniha Podzimní boogie-woogie

lucie3725

Autora jsem si oblíbila na Twitteru, takže jsem se na knihu těšila, ale zklamala mě, bohužel. Ne že by se to četlo špatně, ale ten děj byl tak strašně prvoplánový, až mě to úplně otrávilo. Ale potenciál tam je, ne že ne. Kdyby to editor autorovi býval tak dvakrát třikrát vrátil, mohl být výsledek úplně jinde. Velká škoda.

milan2310

Oddechová jednohubka

Bibora

Oddechový, krátký, čtivý krimi příběh. Jako rodilý Brňák bych uvítala “více” Brna: hantec nebo aspoň ta šalina. Legionářské pasáže mě zaujaly nejvíc. Dávám 3,4*.

KočkomilkaJana

Na knize bych mimo úžasný humor Viktora vyzdvihla reálie Brna. Kdo byl alespoň jednou mladý a bezstarostný a potloukal se Brnem, místa v knize popsaná si může pamatovat. Mlaskala jsem slastí, když si dával detektiv kávičku v Air Café. Jak ladila se zápletkou, ach, prostě nádhera. Mám takový pocit, že i scéna z lesa nebude úplně vycucaná z prstu. Autor mimo to staví příběh na ověřitelných informacích. Wikipedie, chytrý telefon a můžete pátrat s Viktorem! Než dojde na finální lov, vše odborné je v knize zakomponováno nenuceně a umně. Abych ale byla fér, reálie a vtip pojený s Brnem nemusí každý pochopit. Kniha tak může kousíček své dokonalosti ztratit.

Kniha na mne chvílemi působila jako úniková hra. Je totiž krátká, nemá ani 200 stránek. Čtete a závodíte s počtem stránek. Přijdete na to dříve než Viktor? Máte přece jen stejné startovní pozice. A stránek ubývá, příběh graduje, zamotává se, aby se zjistilo, že pod svícnem je tma a Viktor je skvělý detektiv. V mnoha ohledech mi Náplava připomínal Filipa Marlowa.

EvaApple

Ze začátku mi příběh přišel trochu těžkopádný až nudný, líbilo se mi však domácí prostředí a dala jsem tomu šanci. Dobře jsem udělala, v závěru to mělo poměrně i spád. Pokud hledáte klasiku s českým, pardon moravským, detektivem, žádné krváky a nevysvětlitelné jevy, tohle je správná volba.

pipetion

Milá, nenáročná a vtipná detektivka.

MMacicekk

Autor napsal sice krátký, leč zábavný detektivní příběh z českých luhů a hájů se sympatickým soukromým detektivem v hlavní roli, který často trousí vtipné a trefné hlášky, nad nimiž se upřímně zasmějete. Pochválit musím rovněž historickou vsuvku, odehrávající se mezi československými legionáři žijícími v Rusku. Bylo mi pouze líto, že je knížka tak krátká, rozhodně bych si ji dokázala představit jako plnohodnotný třísetstránkový detektivní román, ale na druhou stranu by nebylo její čtení nejspíš tak intenzivní.

Pokud máte chuť na českou detektivku z českého prostředí, se zajímavými postavami a s neméně zajímavým příběhem, atraktivní historickou linkou, jednoduchou zápletkou a vcelku logickým vyústěním, rozhodně sáhněte po Podzimním boogie-woogie Jana Švancary, který, doufám, ještě neřekl poslední slovo.

alzbeta4340

Svižně a s nadhledem napsaná detektivka z Brna o ukradeném obrazu. Četla se mi tak dobře, že jsem si až ke konci uvědomila, jak je to vlastně jednoduchý příběh. Dost to celé zachraňují legionářské historické vsuvky, ale pro příště by bylo dobré přidat nějaké dějové odbočky a zákruty.