Podzim, na který nezapomenu

Podzim, na který nezapomenu https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520363/bmid_podzim-na-ktery-nezapomenu-G1u-520363.jpg 4 191 32

Wren a Grayson mají hodně společného: minulost, které se chtějí zbavit, a budoucnost, pro kterou chtějí žít. Wren je úplně obyčejná hodná holka. Jenže s nástupem na střední má už té své nijakosti právě dost. Chtěla by být zajímavější. Jenže neví, jak na to. Grayson byl na střední Wreniným opakem. Školní hvězda, na kterou čekala slibná budoucnost. Pak ho ale vyloučili ze školy a on dopadl na tvrdé dno. Jak dopadne jejich osudové setkání?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Promise of Amazing , 2013

Kristy.Seb
03.02.2024 4 z 5

Rodina, kde se 3 sourozenci milují. Tohle prostě zbožňuju. Co se týká příběhu okolo Wren a Graysona, tak to mě taky bavilo.

knizky.na.dlani
25.11.2023 4 z 5

Na to, že se kniha jmenuje Podzim, na který nezapomenu, nemá to s podzimem skoro nic společného takže knihu můžete číst v jakémkoliv ročním období.
Kniha je psána ze dvou pohledů- Wren a Graysona, dvou hlavních postav celé knížky, které jsem si ihned oblíbila. A nejen je, ale taky Wreniny nejlepší kamarádky Maddie (Mads) a Jazz. Líbilo se mi taky, že se nepotkali zrovna za "normálních" podmínek, jak je to mu v mnoha knížkách.

ZNellyZ
05.05.2022 3 z 5

Zápletka mě moc nezaujala a bohužel ani postavy. Celé to bylo rychlé, naivní, ale svým způsobem asi ideální pro dívky o pár let mladší než já. Jako pozitivum hodnotím zajímavý začátek, kniha se četla rychle a nebyla takovým utrpením.

Katka_Malfoy
17.11.2021 1 z 5

Ne ne ne, hrůza. Už mi není třináct abych tohle snesla. Grayson je nesympatický, nepříjemný člověk. Takový kluk by neměl být žádné holce sympatický. Pokud se vám líbí, tak máte opravdu malé nároky, spíše žádné a nevážíte si sama sebe.

sidonka
20.10.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, který se nádherně četl, až mi bylo líto, že je konec

hana1039
05.10.2021 4 z 5

Vždy mě baví a bude bavit číst o mladých lidech, sdílet jejich radosti, strasti, lásky, průsery a nakonec to uvědomění, že nic není tak horké, jak se zdá a vše ( skoro) se dá napravit, když se chce...

petulkapeta
03.10.2021 4 z 5

Grayson a Wren nemeli nějake typicke setkani,tohle bylo trosku neobvykle a o to se mi vic libilo, bylo fajn že to nebylo jen typicke zamilovani a tak,ale mělo to zajimavy přiběh,který jsem nečekala..čtení pro mlade je parada řeší se sice kolikrat kraviny, ale mit radost s držení za ruku a nebo první pusy s danou osobou takove to kouzlo okamžiku, kdy by jsi člověk přál ho prožít znovu..

Malíček
23.05.2021 1 z 5

Za mě bohužel ne. Poměrně velké NEdoporučení.
Kniha se hrozně táhla, hlavní postavy mi moc nesedly a celý příběh byl strašně "umělý" a předvídatelný, až to bolelo. Kniha ve mně nedokázala vyvolat prakticky žádné emoce ani mě nenutila číst dál a dál, jak to u young adult romantiky očekávám.

PerfectionistKa
06.05.2021 4 z 5

Vždycky, když čtu nějakou YA contempo a baví mě, mě potěší, že na to očividně ještě nejsem až moc stará, přestože je jasné, že cílovka už dávno nejsem :D Tohle byl příklad i této knihy, která sice měla pár much, ale její čtení jsem si užila.

Hlavní hrdinka Wren miluje Gossip Girl a absolutně netuší co se životem po střední škole. Já zase netuším, proč mě ten český název nalákal na podzimní čtení, když s podzimem to má společného asi tolik jako letošní jaro s jarem - moc ne. Já bych to pojmenovala spíš nějak jako “Svatba, na kterou nezapomenu”, což by děj vystihovalo mnohem lépe, ale budiž :D Wrenina rodina vlastní sídlo Camelot (jo, přesně tak!), ve kterém se pořádají různé svatby a další společenské události. A právě na jedné svatbě zachrání život klukovi, Graysonovi, který jaksi netuší co se životem už teď. Tak se rozhodnou, že si navzájem vlezou do životů a zkusí nevědět co se životem spolu.

Grayson je něco jako “bad boy”, což tvrdí spíš jeho minulost, než že by byl nějak “bad” aktuálně. Wren a její kámošky (Maddie byla nejlepší!) mu říkají intatlinálník (stejně to pokaždé přečtu blbě), protože je spojením intoše, atleta a kriminálníka - prostě dream kombo. Ze začátku jsem se sama se sebou dohadovala, jestli je mi sympatický nebo ne. Nakonec mi ale asi sedl více než Wren, stejně tak i jeho kapitoly. Bavil mě víc, jelikož máme totožný styl humoru, a to bylo pro něj jedno obří plus z mé strany. Moc mě taky bavily rodinné vztahy a vedlejší postavy, všechno bylo hezky plynulé a příjemné. Pořád to však byla YA romanťárna, takže hromada klišé, kluci všechno řešící násilím a do posledních pár stránek totální absence komunikace, prostě klasika. Není to nic světoborného, ale jako oddechové, vtipné čtení na odreagování to s klidným srdcem doporučuji dál! Určitě neváhejte, přestože to není nejnovější kniha.

alimraj1
23.04.2021 4 z 5

Typický moderní románek mající kořeny „za velkou louží“. Pro pár dlouhých podzimních večerů v pořádku, víckrát však již asi ne...

Inouš
31.03.2021 2 z 5

Příjemná oddechovka. Pro cílovou skupinu čtenářů to bude super.

pavlusci
03.11.2020 5 z 5

Hezká knížka a na podzim ideální.

EmillyT
17.10.2020 3 z 5

Prima oddechová romantika. ????

Dudek25
07.09.2020 4 z 5

Hezká odpočinková kniha děj v knize se mi líbil

Lucynell
07.08.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla oddechová a chytlavá.

Bebe2004
23.05.2020 5 z 5

Moc se mi líbila. Těším se na něco se zimou nebo jarem ;)

Magdyla.8
19.04.2020 2 z 5

Přidávám se k většině názorů. Oddechové čtení, ale na mě nějak moc násilí mezi klukama. Nijak neurazí ani nepřekvapí.

Damonka12
13.04.2020 3 z 5

3,5 skvělá oddechová kniha.

kalinka99
05.04.2020 3 z 5

Oddechové čtení, ale nějak mě to nezaujalo.

adelagr
19.03.2020 4 z 5

Na takové čtení jsem už asi stará, ale příběh byl chytlavý, ráda jsem se k němu vracela. Postavy sympatické, děj sice předvídavý, ale jinak příjemné oddechové čtení.