Podivný případ se psem

Podivný případ se psem
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2699/bmid_podivny-pripad-se-psem-z07-2699.jpg 4 1305 1305

Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Když jednoho dne najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele. Detektivní novela byla ve Velké Británii zvolena Knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy ceny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Curious Incident of the Dog in the Night-Time , 2003

VladkaBU
13.12.2017 5 z 5

.... škoda, že jsem neviděla divadelní představení v našem divadle, neboť kniha se mi velmi líbila, a představení by mohlo být zajímavé. Nepřestávám se divit, jakým způsobem autisté myslí, co se jim honí hlavou, a co jim pomáhá být klidnými. A matematiku obdivuji.

Zkusblues
22.11.2017

Krásně napsané. Máte-li osobní zkušenost, střídáte smích s dojetím. Tak povědomý ten pohled na svět je...

teeyinka
12.11.2017 4 z 5

Zajímavá a poučná kniha, která odhaluje svět autisty. O tom, jak běžné problémy autisté vůbec nechápou a mezitím si lámou hlavu nad tím, čeho si běžní lidé vůbec nevšimnou.

HollyGolightly
05.11.2017 5 z 5

Osvěžující zážitek přinášející něco jiného, než šedivou šeď.

saly
27.10.2017 5 z 5

Pohled na svět očima autisty - jak mu lidi nerozumí.
Pěkně naspané.

wiix
27.10.2017 4 z 5

Aj keby ten príbeh nebol napínavý či zaujímavý, jeho odlišnosť a hodnotu dotváral rozprávačov štýl, v podaní malého autistického chlapca sa to čítalo možno náročnejšie, avšak o to bol príbeh iný. Rovnako iný ako Christopher.

VlaďkaJ
18.09.2017 5 z 5

Úžasná knížka psaná jazykem autistického chlapce. Můj syn ji měl jako "povinnou" školní četbu. Nechal ji ležet jen tak na stole, tak jsem si řekla, že si při snídani trochu počtu a pak jsem z ní nespustila oči, dokud jsem ji nepřečetla.
Zanechala ve mne spoustu dojmů ještě dlouho po tom.
Nechápala jsem, že to toho mého kluka nebavilo číst :-D...
Doporučuji. Nic jiného se k tomu nedá napsat :-)

1Terisek1
16.09.2017 5 z 5

Velice pěkně napsaná kniha. Čtivá, vtipná i dojemná. Vřele doručuji

playada
03.09.2017 5 z 5

Boží a ještě jednou boží.

ondras666
25.07.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem objevil zcela náhodně a musím říct, že to byla velice šťastná náhoda. Výborná kniha o autistickém chlapci, který řeší případ vraždy psa a vlastně netuší, že mu to změní život.
Výborně popsány pocity a stavy chlapce, rodinné problémy jako by do toho všeho patřily.
Dobrý styl vyprávění, doplnění o obrázky navíc super. Určitě stojí za přečtení a zařazení pod heslo "jedním dechem".

Pablo7
17.07.2017 5 z 5

Kniha je skvělá. Originální pohled do myšlení a života autistického chlapce. Je psáno velice zábavně. Přitom si člověk uvědomuje, jak těžké je žít s takovým člověkem. Ani život autisty není pro něj jednoduchý.

RSR
12.07.2017 5 z 5

Skvělá knížka o tom, jak vnímají svět autisté.

vendulanovotna
29.06.2017 4 z 5

Řekla bych věrný obraz člověka s tímto druhem poruchy. Na jednu stranu smutné, na druhou zase úsměvné :) a ten důkaz na závěr, to je skvělé dokreslení ! Zajímavé a pro mě nevšední čtení.

LuckaH2
04.05.2017 4 z 5

Cetla jsem u kamaradky kousek, zaulajo me to. Asi nekde sezenu k docteni. Je super, jak jsou kratke a vystizne kapitoly, kde je tema zpracovano a humorem i vecmi nutici premyslet logicky.

BaS1972
04.05.2017 5 z 5

Jedna z mála knih na téma "autismus", která opravdu stojí za to si přečíst. Jako šťastná matka jednoho z těchto zvláštně jiných dětí vím, o čem mluvím. Příběh je napsán s vtipem, má spád, jednotlivé prvky autistické poruchy jsou čtenáři předkládány s lehkostí. Rozuzlení je roztomile drsné.

Pet007
01.05.2017

Zvláštní detektivka psaná z pohledu autistckého chlapce. Zajímavé seznámení s jejich světem.

panjan
27.04.2017 4 z 5

Toto je taková beletrizovaná psychologie autismu. Pohádková učebnice, Škola hrou. Nesmírně obohacující, rozhodně ne detektivní. Je to prosté jak pes přišpendlený vidlemi k trávníku. Trochu literatury by to chtělo.

el-ka
22.04.2017 4 z 5

Výborný náhľad do vnímania a duša autistu.
Všetko vníma jednoznačne (žiadne čítanie medzi riadkami a domýšľanie si)...Všetky pocity prežíva asi 100x intenzívnejšie ako bežný človek (áno, aj takýto ľudia majú pocity)...Všetko musí mať systém a presný časový harmonogram, ktorý sa musí dodržiavať, a čo i len malinká zmena dokáže všetko narušiť...Nerozumie chovaniu ostatných ľudí, a oni nerozumejú jemu...má svoj vlastný svet...
Knižka mi veľmi priblížila vnútorný svet autistov a ich jednoduchosť a zároveň komplikovanosť.
Odporúčam prečítať...minimálne preto, aby si každý vedel predstaviť tú inakosť...a vedel ju prijať...

luciasek86
13.04.2017 3 z 5

Zajímavě napsaná knížka o myšlení a jednání autistického chlapce. Ale četba mě moc nebavila, četla jsem jinou napsanou knížku na toto téma která mě bavila více, takže tuto knihu jsem přečetla že jsem musela.

IVANA0123
08.04.2017 5 z 5

Zajímavý námět i zpracování. Příběh autistického chlapce Christophera je vyprávěný v 1. osobě, takže se na dění kolem díváte jeho očima s jeho limity. Vidíte, jak to co my vnímáme jako banalitu a denní rutinu - např. cesta metrem nebo jen pobyt s více lidmi na jednom místě - je pro něj nadlidský výkon. A na druhé straně jeho rodiče se svou péčí, snahou a láskou, za kterou nazpět často nedostanou nic. Ta nemožnost své dítě i jen obejmout ....klobouk dolů před všemi, kteří to nevzdávají. Přes vážné téma je ale kniha psána poměrně pozitivně a často i vtipně. Rozhodně doporučuji přečíst.
(4/17)