Podivné varování

Podivné varování

Sedela, dcera generála Cravena, se velice těší na návrat svého druha z dětských let, markýze z Windleshamu, z napoleonských válek domů. Ten se však po návratu z Francie zdržuje v Londýně, kde jej okouzlila krásná mladá vdova Ester Hastingová. Sedelina stará chůva se dozví od své neteře, pracující pro lady Ester, že její paní, i když se ze všech sil snaží dohnat důvěřivého markýze k sňatku, jej podvádí s jeho dobrým přítelem. Sedela se snaží markýze před Ester ochránit, ale neví, jak to důvěryhodně provést. Proto se mu zjeví v přestrojení za ducha jeho sídla a vypoví mu jeho ústy, co o Ester zjistila. Markýz však její převlek odhalí, je rozhořčen její drzostí a schválně se rozhodne ihned požádat Ester o ruku. Přijíždí k ní nečekaně v noci, a v její ložnici vskutku nachází svého přítele…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30982/podivne-varovani-6Tn-30982.jpg 4.214

Warned by A Ghost (1991)

Vydáno:, Baronet

MinaHawke
23.11.2017

Kniha se mi líbila, příběh byl zajímavý. Nechybělo napětí, intriky ani romantika. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, jen padouši nebyli potrestáni, což je škoda.

06.11.2016

Povedený červený románek na večer.

rosalindaaa
24.04.2016

Oddechová knížka - přečtena jedním dechem, jen ,, drama ´´ s únosem mi příjde zbytečné :)

Lena565
27.04.2014

pěkný příběh, ale trochu krátký