Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50540/bmid_podivne-odpoledne-dr-zvonka-burkeho-Z5S-50540.jpg 3 25 6

Nejúspěšnější a nejčastěji u nás i v zahraničí uváděná hra režiséra L. Smočka „o lidumilovi, který se málem stane několikanásobným vrahem“, vychází jako 75. svazek edice D.

Vidlička
05.12.2023 5 z 5

Bomba! Super! Totální pecka! Geniální! Smích, smích, smích!!!

Asi se budu zuby nehty bránit skouknout nějaké divadelní nastudování, abych si Zvonka "nezkazila".

Další z mého seznamu "Co si chci přečíst", k čemu jsem se dostala až teď, ale nelituju ani trochu. Občas se totiž začínám bát, že většinu skvělých věcí jsem už jakž takž přečetla, a ejhle - naděje, že je svět ještě plný podobných perel, žije!

Zlaté ruce, pane Smočku!

meluzena
13.03.2022 3 z 5

Nejbližší škatulka by asi byla "bláznivá komedie", trochu ve stylu Čtyři vraždy stačí drahoušku. Námět sám je trochu prostoduchý, což u bláznivé komedie nemusí vadit - pokud se dobře uchopí. A v tom je ta potíž. Zde máme divadelní scénář, bez jakýchkoli režijních poznámek, takže máme jen torzo, které se na jevišti obalí masem, aby získalo tvar a šťávu a fungovalo, a pak podle ohlasů asi funguje. Jenže my máme jen to bezkrevné torzo, které není nic moc.

miloslav0399
18.12.2017 2 z 5

Kdysi jsem viděl divadelní hru a přišla mi taková...zvláštní. Teď jsem to zkusil i v tištěné podobě a zase takové....zvláštní. Některé vtipy jsou dobré, ale jako celek mi to nějak nedrží pohromadě.

bibliophile
26.12.2016 2 z 5

Rychle přečtené a poté odložené, možná se k ní někdy vrátím a dám jí druhou šanci.

DennisMoore
08.11.2016 5 z 5

Takovéhle absurdity, ty já rád. A když si v titulní roli navíc můžu představovat Bolka Polívku, je o zábavu postaráno.

miuk
28.12.2013 2 z 5

Zajímavé, lehce psycho, zvláštní, líbí se mi.

Ladislav Smoček
česká, 1932