Podivná holka

Podivná holka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397704/mid_podivna-holka-5vM-397704.jpg 4 257 82

Když dětská psycholožka Imogen Reidová převezme do péče osiřelou Ellii Atkinsonovou, není ochotna naslouchat varováním, že na její nové pacientce je cosi zvláštního. Že ta jedenáctiletá holka je podivná. Něčím nebezpečná. Ellie jako jediná přežila požár, při kterém uhořela celá její rodina. Psycholožka se domnívá, že dívčino nevyzpytatelné chování je jen logickým důsledkem této tragédie. Smutek a vztek jsou přece obvyklými způsoby, jakým se člověk snaží vyrovnat s tak obrovskou ztrátou. Jenomže Elliini náhradní rodiče a učitelé se už začínají bát. Když se dívka rozčílí, dějí se zlé věci. A postupně také Imogen začíná zjišťovat, že čím hlouběji proniká do dívčiny duše, tím ohroženěji se sama cítí...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Foster Child , 2017

lenka666
04.04.2019 5 z 5

Opět pěkná, napínavá kniha, jako ta předchozí

RADOST
24.03.2019 4 z 5

Během četby se moje počáteční nadšení pozvolna měnilo v plíživé znudění a nevěřícnost. Otrávila mě naivita hlavních hrdinů, dokonce vzdělaných v oboru a s mnoha životními zkušenostmi . Vysvětlení jsem předvídala už od poloviny, o to hůře jsem pak vnímala pomalost a slepotu všech zodpovědných.

Zdenas5
23.03.2019 3 z 5

Zatímco Ztichlý dům jsem přečetla jedním dechem, zde jsem se nebyla schopna začíst, chvílemi jsem dokonce chtěla knihu odložit, děj dostal spád zhruba asi 150 stran od konce. Přesto si další knihu autorky určitě přečtu.

Zorka
22.03.2019 4 z 5

Podivná holka mi na začátku připomínala určitým způsobem hrdiny z děl Torey Hayden. V druhé polovině ale kniha nabrala trochu jiný spád, autorka se snažila za každou cenu dospět k překvapivému závěru, což byla z mého pohledu trochu škoda. Díla Jenny Blackhurst jsou čtivá, nicméně závěrečné "kotrmelce" (i když zde jich bylo méně než ve Ztichlém domě) mi knížku vždy posunou o hvězdičku níž.

zuzana2599
18.03.2019 4 z 5

Podivná holka bylo tak trochu podivné čtení, super čtivé, krátké kapitoly, tíživá atmosféra, příběh byl čím dál víc děsivější. Určitě jsou mezi nebem a zemí věci nevysvětlitelné, pořád jsem při čtení tápala, nevěděla a nakonec zas bylo všechno jinak. Těším se na další autorčinu knihu, tato se mi líbila kapku méně než Ztichlý dům. I tak moc dobré čtení !!

Hella
17.03.2019 3 z 5

Příběh se četl dobře, ale pro mě nebyl příliš věrohodný.
SPOILER:
Ano, jistě jsou věci mezi nebem a zemí, ale až v takovémhle rozsahu a u tak malé holky?.... to neberu. Nadto vše mě totálně rozčilovala Imogen se svým mateřským jóó anebo néééé, néééé anebo pro změnu jóóó?! Prokristapána!

Sofós
13.03.2019 5 z 5

Jsem zvyklá na drsné příběhy, ale tento mi zpočátku připadal víceméně pohodový. Ale bylo to jen zdání. Atmosféra začala houstnout a příběh se stával stále děsivějším. A víceméně otevřený konec byl prostě skvělý! Překvapivý, originální, přesně takový, jaký mám ráda... Doufám, že tato nadějná autorka už pilně píše dalši knihu, protože je v tom fakt dobrá :-)

JustWomen
10.03.2019 4 z 5

Dobré čtení, ale docela depresivní, dějí se samé špatné a děsivé věci, vše se točí kolem dětí, přesto doporučuji.

Illaa
08.03.2019 4 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu bavila. Hlavně svou tajemnou atmosférou, kde není o mrazení v zádech nouze. Konec byl překvapivý, do poslední věty se vám mění scénář rozuzlení.

kneslova
08.03.2019 4 z 5

Řekla bych , slušný psychothriller a to platí pro všechny postavy v knize uvedené - každá zažívá zrovna nepříjemné období . Jinak mi čtení žádnou radost nepřineslo, jelikož atmosféra knihy je celkem tíživá, znovu bych to nečetla, ale výborné

alexis818
07.03.2019 5 z 5

Tak tohle bylo vážně výborný čtení.Kniha velmi čtivá,napínavá a ten konec.Prostě super.Těším se na další díla této autorky,protože prostě umí.

Šánka
07.03.2019 5 z 5

Podivná holka je možná podivná a kolem ní se dějí samé podivné a zlé věci, většinu lidí také děsí, ale super se to čte :-). Ne, to nebyla náhoda, že Ztichlý dům byl senzační thriller, J. Blackhurst je psát umí. Tentokrát ten závěr nebyl tak složitý, ani překombinovaný, ale stejně překvapil. A myslím tím až úplný závěr, protože nevěřte, že víte....
Řekla bych, že se na thrillerové knižní scéně rozsvítila nová hvězdička !

Ajuszka
03.03.2019 5 z 5

No tak tohle byla jízda! Chvíli jsem kroutila hlavou nad dalším příběhem s nadpřirozenými jevy,pak jsem valila oči nad tím,jak děti můžou být zlé když nemají pozornost no a nakonec.. Nakonec mi došla slova. Tohle bylo mnohem lepší než předchozí kniha!

bookcase
02.03.2019 5 z 5

No, to tedy byla pekelně slušná jízda, místy jsem trnula strachy, myslela jsem, že vím, ale... klasika. Zase mě JB převezla.

radka8970
28.02.2019 5 z 5

Kniha je správný psychothriller místy až s hororovým příběhem,který nás dokáže upoutat. Krátké kapitoly přidávají knize na čtivosti. Střídají se kapitoly vyprávěné z pohledu Imogen a z pohledu Ellie.
Od autorky jsem již přečetla její předchozí knihu Ztichlý dům a velice se mi líbila. Tato kniha má hlavní hrdinky dvě. První je Ellie, dívka, která přišla o svou rodinu při požáru a psycholožka Imogen, mírně naivní, ale jdoucí si za svým. Takže za mě určitě doporučuji...

Šárka5875
25.02.2019 5 z 5

Od autorky jsem četla již Ztichlý dům a byla jsem nadšená. Na Podivnou holku jsem se tedy moc těšila a jsem nadšená stejně. Jenny Blackhurst stvořila parádní, napínavý příběh, skvělý psychothriller, který místy hraničí až s hororem. Příběh vás pohltí na samém začátku a v podstatě vyplivne až s poslední stránkou. Byla jsem moc zvědavá na rozuzlení a páni, ten konec... Tak takový jsem úplně nečekala.

Jane417
25.02.2019 5 z 5

"Podivná holka" je kniha, která mi potvrdila, že Jenny Blackhurst se stala moji oblíbenou autorkou. Tento příběh se mi líbil ještě víc, než její Ztichlý dům. Knížka vypráví o holčičce Ellie, která při požáru přijde o celou svoji rodinu a jen ona přežije. Druhou hlavní hrdinkou je psycholožka Imogen, která se snaží zapomenout na svou minulost a začít nový život návratem do svého rodného města. Tam se ale potká s Ellie a začíná se dít spousta podivných a mrazivých událostí! Je malá Ellie skutečně "démon" nebo jsou všechny podivnosti v jejím okolí jen náhoda? Jsou Imogen a zároveň další osoby, které má Ellie na blízku, v nebezpečí? Přečteno za pár hodin! Myslíte si, jak jste na všechno přišli, říkáte si, že to bylo předvídatelné a ono NE! Konec hodně překvapí!

Martiiiik
24.02.2019 5 z 5

Tak tohle byl tedy mazec :-D že děti mohou být strašně zlé, to se všeobecně ví, ale někdy je to tedy až nemyslitelné.. kniha měla spád, nešlo přestat číst.. a ten konec.. mno až jsem si řekla "..a dopr..., to snad nemůže být pravda :-(" :-D

Danago
24.02.2019 5 z 5

Za mě skvělá kniha. Četla se jedním dechem. Když jsem si myslela, že vím, nevěděla jsem nic.

mirka2558
23.02.2019 5 z 5

Teda skončilo to úplne nečakane.... Fakt dobrá kniha. Odporúčam. Kapitola je krátka takže sa dobre číta.

2018  79%Ztichlý dům
2019  83%Podivná holka