Pod vlivem Jupiteru

Pod vlivem Jupiteru https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288287/mid_pod-vlivem-jupiteru-Mmt-288287.jpg 4 279 100

Je mu čtrnáct let a hledá svou dceru… Joseph toho má na svůj věk poměrně dost za sebou. Říká se o něm, že byl ve vězení pro mladistvé za pokus o zabití učitele. Má násilnického otce, a také má dceru. Jmenuje se Jupiter a narodila se, když mu bylo třináct. Nikdy ji neviděl a i přesto ji miluje a touží se s ní setkat. A udělá pro to cokoliv. Klidně znovu poruší všechna pravidla... Když přijde do pěstounské rodiny, jeho do té doby pochmurný život začne měnit své temné kontury. Nová rodina poznává Josephovu kladnou stránku, vnímá to, co ostatní nikdy neviděli. Ale bude stát za ním i ve chvíli, kdy plánuje udělat něco, co zákony nedovolují? Mistrně, citlivě a čtivě napsaný příběh o kontroverzních tématech. O tom, že každá mince má dvě strany a svět není černobílý.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Orbiting Jupiter , 2015

Zuzka12627
08.11.2020 4 z 5

Příběh je velmi hezký , ale konec velmi smutný. Určitě stojí za přečtení. Styl psaní je velmi jednoduchý, stručný, takže žádné těžké čtení.

Bebe2004
25.08.2020 4 z 5

Já vlastně nevím, co si o téhle knize myslet. Bylo to hrozně zvláštně napsané, skoro nerozvinuté, v podstatě holé věty. Ale na druhou stranu jsem tak nějak nedokázala přestat číst. Nějakým zvláštním způsobem mě to drželo a já to přečetla na jeden zátah. Námět byl určitě zajímavý, ale to zpracování... Zase, bylo to něco úplně jiného než obvykle čtu, ale jsem ráda, že jsem si to přečetla, protože každá kniha nás nějak posouvá.

Romča11
28.06.2020 3 z 5

Tahle knížka byla dobrá, ale pro mě byla něčím zvláštní.
Možná to byl autorův styl psaní, který mi úplně nesedl. Všechno bylo podle mého názoru takové uspěchané, rychlé. Všechno bylo tak krátce, stručně popsané a autor tak nějak hned přeskakoval někam jinam.
Příběh sám o sobě byl velmi silný a dojemný. Avšak za mě ztrácel kouzlo s tím, jak bylo vše velmi stručné. Za mě příběh odsýpal až moc rychle. Částečně byl i nepředvídatelný, ale ne moc.
Co se týče postav, největší problém jsem měla s Josephem, který se choval na svůj věk až příliš dospěle a nékdy až moc agresivně. Tato postava mi v jistých chvílích nebyla moc sympatická. Avšak od kapitoly, kdy odvyprávěl rodině celý svůj příběh, jsem s ním dosti soucítila a bylo mi ho líto. Zbytek postav byl moc fajn. Nejvíc se mi líbila rodina, která Josepha vzala k sobě. Všichni se mu snažili tak pomoct, byli hrozně sympatičtí. Celkově kvituji, jak se rodina k Josephovi postavila a jakou měla celkově výchovu.
Co se týče konce, ten byl také takový zvláštní, hrozně uspěchaný a jedna dějová linka hrozné útlá. Za mě byl takový nereálný.
Za to alespoň epilog byl dojemný. Ten se mi velmi líbil, ač to byl takový happy end.
Nevím, celkově mi tahle knížka přišla zvláštní a úplně mi nesedla. Vše bylo takové strohé a prostě zvláštní. Jednoduše mi prostě asi nesedl autorův styl psaní a vyprávění. Vůbec mě nedohnala k slzám tak jako ostatní, i když samotný příběh jinak napsaný by to jistě zvládl.
Za mě je tahle knížka takový průměr. Skoro nic mi nedala a nijak nenadchla. Jediná její vétší výhoda pro mě byla, že je útlounká.

Theliel
03.06.2020 4 z 5

Ze začátku knihy jsem nevěděla co přesně očekávat, ale hned jak jsem se začetla tak těžko šlo přestat. Tahle kniha mě dostala a hlavně ten konec, byl šíleně smutný a zároveň i pěkný. Zajímavě vymyšlený příběh, líbilo se mi to. Doporučuji.. :-)

Pavlaj
23.05.2020 5 z 5

39 korun ve výprodeji, žánr YOLI. Přečetla jsem první stránky a pak už jsem nedokázala si jít ani udělat čaj - dokud jsem jí nedočetla. Možná je to knížka naivní a smutkem až přeslazená, ale úplně mě dostala. Ze 140 stran jsem 138 probrečela, a ještě hodinu potom. Snad dobře, že ostatní autorovy knížky u nás zatím nevyšly, protože jako fakt, co mi to děláte? "Tak kde sakra byli?"

Rinika
10.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Příběh je opravdu hezký, líbí se mi myšlenka autora.
Moc se mi teda nelíbil styl psaní. Na mě to bylo takové až moc stručné a někdy nudné.
SPOILER:
Hodně se mi líbilo zakončení, že když Joseph umřel, Jackovo rodiče si potom vzali Jupiter. I přestože konec je sám o sobě smutný, pořád je na něm něco hezkého.

TheB
10.05.2020 4 z 5

Aneb jak mít zlomené srdce za méně než dvě hodiny..

domino1701
26.04.2020 5 z 5

No tak ten konec byl teda šíleně smutný. Čekala jsem při takovém silném vyprávění dobrý konec. Ale toto mě teda úplně dostalo. Na to jen tak nezapomenu... Méně hvězdiček než 5 dát nejde!

majuska88
23.03.2020 5 z 5

SPOILER
Smutný příběh o domácím násilí, šikaně ve škole, nepochopení nadaných dětí okolím, o tom jak je potřeba se dětem věnovat, o hodně mladé lásce, pravým přátelství a oddanosti. Příběh se mi i přes ty těžkosti líbil, ale nečekala jsem až tak smutný konec. Kniha se mi dobře četla, je napsaná bez okolní omáčky.

MimaJ
29.02.2020 3 z 5

Váhala som medzi 3 a 4 hviezdižkami. Myslím si, že námet hľadania vlastného dieťaťa mladým 14 ročným "problémovým" Josephom by si zaslúžil o niečo prepracovanejšie spracovanie (aj napriek tomu, že to je young adult), no v konečnom dôsledku to nebola vôbec zlá kniha. Len koniec prišiel skôr ako som sa stihla poriadne začítať.

broskev28
06.11.2019 5 z 5

Výprodejová oddechovka - vezmu si ji do vlaku, naplánovala jsem si. Naštěstí v něm jelo málo lidí, takže mi nedalo moc práce skrývat slzy . . .
Postavy, prostředí, počasí, práce - pěstounů, učitelů, soc. pracovníků, reverendů, knihovnic a bohužel i právníků - a do pětice prožitek, velmi silný. A tohle mě rozesmálo: "Víte, jací jsou učitelé. Pokud vás přimějou půjčit si knihu, kterou sami milují, jsou vaši."
Útlost knihy je velké plus pro náctileté, takže spěchám tenhle malý poklad zařadit do naší knihobudky. Za jak dlouho se najde čtenář?

Hanin
04.11.2019 4 z 5

Patřím do generace, pro kterou psal young adult Stanislav Rudolg :-) a být mi teď kolem 15 let, byla bych nadšená a příběh Josepha by se mi určitě líbil. Nyní ho vnímám spíš ze strany rodiče. I tak se knížka dobře četla.
Škoda, že u nás vyšla jen tato autorova kniha, mladší ročníky by jistě zaujal svou další tvorbou.

LenkaGonn
30.10.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, kdybych byla mladší asi by mě to nadchlo víc. Příběh zajímavý. Konec mě docela naštval, protože si myslím, že tato kniha mohla skončit i jinak. Ale rozhodně nelituji přečtení.

pejty
25.10.2019 3 z 5

Rozhodně se musí říct, že kniha se nebojí poukázat na témata, která nejsou úplně společností přijímána. Také kdo by si pomyslel, že je normální mít ve 14 letech dítě. Příběh vypráví právě o tom a je napsán velice čtivě. Největší chybou knihy ovšem zůstává, že autor toto kontroverzní téma jen oťukává a bohužel se neponoří moc do hloubky. Této knize by prostě slušelo mnohem více stránek.

Andynka
15.09.2019 4 z 5

Jednohubka na přečtení. Nenáročná, krátká, ale přesto obsahuje vše, co bych si od knihy přála. Zaujala mě hned první stránkou. Je velmi čtivá, dojemná a smutná.

Niky91
04.08.2019 3 z 5

Tato knížka ve mne zanechala silné emoce, konec jsem vůbec nečekala. Celkově to bylo velice zajímavé čtení.

SmallLucia
08.07.2019 4 z 5

Chvílemi mrazí, chvílemi se smějete, chvílemi je vám do pláče.
Tak krátký příběh a tolik je v něm obsaženo...

Katka010
30.06.2019 4 z 5

Vzhledem k "tloušťce" jsem nic moc neočekávala, ale příběh je velmi čtivý a plný emocí. Za oddechovku bych to nepovažovala nakonci ukápla i slzička.

Nuttelka
18.06.2019 5 z 5

Šmarjaaa, proč mi tohle děláte! Kapesníky nutností, smutná dojemná knížečka, krásný příběh, mé srdce pláče...

nada3314
16.06.2019 5 z 5

Krasná kniha, krátká, ale přesto plná emocí. Moc se mi líbila :-)

děti láska pěstounská péče rodina USA (Spojené státy americké) násilí

Autorovy knížky