Pod šírym nebom

Pod šírym nebom https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501445/bmid_pod-sirym-nebom-ibD-501445.jpg 5 3 1

Chlapec uteká z mestečka ovládaného násilím a sužovaného suchom. Pred ním sa rozprestiera vyprahnutá zem bez života a za ňou neznámo. Banda chlapov z mestečka je mu v pätách a on vôbec nie je pripravený prežiť vonku sám. Nemá jedlo ani vodu. Prenasledujú ho zlé sny. Raz v noci narazí na starého pastiera kôz a od tej chvíle sa všetko zmení. Grafický román Jesúsa Carrasca a Javiho Reya Pod šírym nebom rozvíja pochmúrny a strašidelne krásny dystopický príbeh o hľadaní ľudskosti vo svete plnom násilia.... celý text

Recidivista
17.11.2022 5 z 5

Je dokázané, že keď človek stratí niektorý zo zmyslov, ostatné budú silnejšie. Podobne je to aj v tomto grafickom románe - minimum textu dáva o to viac vyniknúť obrazovej zložke a detailom kresby. Veď povedať veľa sa dá aj málo slovami.

Príbeh je to jednoduchý, no napriek tomu sa ženie neuveriteľne rýchlo a pri čítaní som poháňaný dejom skákal z panelu na panel, ako poľný zajac pri love. Preto odporúčam prečítať si to rovno dvakrát po sebe, možno tak ako ja nájdete veľa drobností, ktoré vám pri prvom čítaní unikli.

Bolo to síce krátke, zato úderné a silné. Príbeh vo mne ešte určitý čas zostane. Je tu istá príbehová podobnosť s knihou Cesta od Cormaca McCartyho a tú spracovávam už asi 7 rokov. Za zmienku stojí zaujímavá práca s farbami. Naopak, čo mi trochu vadilo boli citoslovcia. Chápem, že zachytiť zvuky v komikse je problém, ale tu toho bolo dosť veľa.

9/10

Autorovy knížky

Javi Rey
belgická, 1982
2022  93%Pod šírym nebom

Kniha Pod šírym nebom je v