Pod povrchem

Na první pohled dokonalá rodina - bohatý podnikatel Michael, jeho krásná žena Claire a jejich sedmnáctiletý talentovaný syn Nicholas. Jenomže idyla bere za své ve chvíli, kdy se Nicholas předávkuje drogami a upadne do kómatu a Michael, kvůli němuž se Claire vzdala vlastní kariéry, chce svou ženu opustit. Jenomže Claire v tomto případě není oběť - Nicholas ji načapal při nevěře a Michael ji chce opustit ze stejného důvodu. Nic ovšem není tak tak černobílého, jak se může zdát. Claire odmítne nést celou vinu a svému muži se postaví. Krom černého svědomí, pochybností o životě, o sobě a Michaelovi má totiž navíc také neutuchající vůli. A najednou se začnou z minulosti vynořovat tajemství, která měla raději zůstat zapomenuta… Vynikající psychologické rodinné drama Pod povrchem je debutovým románem Američanky Stacy Robinsonové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/296113/pod-povrchem-lrd-296113.jpg 2.846
Literatura světová, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)

Surface (2015)

Počet stran:400
Jazyk vydání:český
Překlad:Zdeňka Zvěřinová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-249-3250-7

Kniha Pod povrchem

marimari

Nebyla až tak špatná. Záleží, co od knihy očekáváme. Určitě ale ve mně nezanechá trvalou stopu.

Janík511

Kniha nebyla tak špatná, jak uvádí komentáře. Nečekala jsem nic závratného, ale jako lehká oddechovka byla příjemná. První polovina mě bavila, druhá už byla jako z červené knihovny. Rozhodně neurazí.

L.Helena
29.07.2018

První půlku knihy (resp. část jedna a dvě) jsem četla se zaujetím, připadala mi dobrá, čtivá a zajímavá. Ovšem část tři... (což je víc než půlka knihy) jakoby psal někdo úplně jiný. Spousta nezáživné vaty a naopak momenty, které souvisely přímo s příběhem, postrádaly napětí a dramatičnost.
První půlka tak 4*, druhá s bídou 1*.

lenuskav
24.05.2018

Nuda,nuda, nuda. Jo cist,se to dalo,ale to je tak vsechno

JessieEx
21.05.2018

2,5*
Pro mě velké zklamání, čekala jsem něco naprosto jiného... obálka, název, anotace - vzbudily ve mně velká očekávání, která se nenaplnila. Jestli to dobře chápu, kniha se snaží být psychologickým románem. Ty já miluji, ale tady se někdo sekl. Psychologie postav je tu velmi špatná. Ani hlavní hrdinka ani jiné postavy ne mě nezapůsobily, neoblíbila jsem si je. Jsou to jen ploché figurky reagující v různém prostředí a různých podmínkách. Jakýkoliv vývoj povahy je minimální. Kniha je spíš takovým snobským románem, kdy hlavní hrdinka udělá jednu chybu čímž těžce narazí a není schopna se vzpamatovat, protože očividně doposud, do jejích 40+ let, se s ní život jen mazlil - měla všechno, po čem toužila: krásu, peníze, kariéru, syna, kamarádky...a když začala vášeň v jejím manželství uhasínat, rozhodla se ji hledat jinde. Tohle jediné selhání ale nese docela fatální následky, které jsou tu vlastně řešeny a omílány pořád dokola, a teprve až když se ukáže (bacha, spoiler!), že manžílek taky není žádný svatoušek, přestane hrdinka řešit své prohřešky a zaměří se na manželovy, čímž jsou ty její nejspíš zapomenuty. Řešením takové manželské krize a několika závažných chyb pak očividně je jedině rozvod, který musí být vyřízen tak, aby snobům zůstalo společenské postavení, peníze, hezké bydlení a kariéra. Pro mě prostě fraška... Pořád jsem čekala aspoň na nějaké minimální překvapení v podobě coming outu Nicholase, který se stejně nekonal...

jasmína
11.02.2018

Zprvu se mi děj knihy líbil, odhadem tak do poloviny, ale poté rozuzlování tajemství jejího manžela nebylo vůbec pro mě napínavé a už vůbec ne neobvyklé. Ve filmech takova témata proběhla x-krát....

Lucinkaaa
05.12.2017odpad!

Bohužel tuto knihu jsem nedokázala dočíst :-(

intelektuálka
18.10.2017

Tady je vidět, jak málo stačí, aby došlo k rozpadu úspěšné? rodiny. Jeden problém pak navazuje na druhý a objevují se zasunutá tajemství. Jestlipak to ustojí?