Válečné epizody

Válečné epizody https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315667/bmid_valecne-epizody-63f5f00f72d61.png 4 22 3

Pod hákovým křížem série

První část volně navazujících válečných epizod českého rodáka Františka Webera. Trojdílná série nabízí nezvyklý pohled na druhou světovou válku. Je to pohled očima českých Němců, kteří byli ještě jako mladíci vrženi do víru války na straně Němců, aniž měli možnost o svém osudu rozhodovat. František Weber celou válku sloužil jako voják wehrmachtu a ve své knize popisuje některé válečné epizody. Kniha obsahuje 12 stránkovou barevnou přílohu německých stejnokrojů a insignií.... celý text

MartinKaunowa
25.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem hltal. Živě jsem si představoval všechny stránky války. Někdy vládnul smutek, někdy radost. Rád bych zjistil více i osudu postav z knihy.

nikida
26.05.2018 5 z 5

Souhlasím s uživatelem Mimino. Kniha se krásně čte, člověk se do děje automaticky vžije a snadno si jej vykreslí. Opravdu to stojí za to, knihu jsem si zamilovala (stejně jako popisované postavy). Během čtení k nim člověk lehce získá vztah.

Mimino
04.03.2017 5 z 5

Moc hezky napsána kniha, která se čte prakticky "sama". Vzpomínky vojáka ze smíšené rodiny, který byl povinně "nalit" do wehrmachtu.

druhá světová válka (1939–1945)

František Weber
německá, 1922