Počong aneb O pinoživosti lidské existence

Hrdina tohoto románu denně prochází podivnou metamorfózou, v závislosti na denní době mění pohlaví. Dopoledne se stává ženou a prodává v květinářství, odpoledne se činí jako muž v opravně deštníků. Před očima užaslého čtenáře se odvíjí život jedince žijícího jedním dechem dva různé životy, dva naprosto odlišné pohledy na svět. Má tento člověk své místo ve společnosti tak prudce definované genderovými rolemi, jako je ta naše? Společně s naším hrdinou hledáme odpověď na tuto dotěrnou otázku napříč humorně-mystickým příběhem, který autoři vyšívají košatou češtinou, protkávají nemilosrdným humorem a koření dravou chutí psát. Do textu jako do kroniky tvůrci uložili zážitky a poznatky načerpané vlastními životy, a jak dokládá poznámkový aparát, drtivá většina popsaných geografických, přírodopisných a situačních bizarností má základ v realitě. Tato kniha je tak krom jiného znovupotvrzením skutečnosti, že lidská fantazie nezřídka selhává v konfrontaci s podivuhodnou pestrostí, kterou překypuje reálný svět kolem nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287388/pocong-aneb-o-pinozivosti-lidske-ex-Y4y-287388.jpg 1.25
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Větrné mlýny

Davidsoft

Kniha nabízí velice zajímavý námět a snaží se působit zajímavě i graficky (a názvem). O to horší je, že k tomu tématu vlastně nic zajímavého, pro co by stálo za to ji číst, neřekne. Ty kapitoly, které se odehrávají v psychiatrické léčebně, se mi ani nechtělo číst. Zaujaly mě jen kapitoly IX. a X.; IX. je relativně čtivý příběh z prostředí kláštera a X. jako jediná asi opravdu stojí za přečtení, je v ní vyvrcholení celého příběhu a zůstal mi po ní alespoň trochu povzbudivý pocit. A ta skrytá reklama na stavební spořitelnu se mi opravdu nelíbila... Jazyk knih nebyl tak hrozný a pro většinu čtenářů bude asi hlavním důvodem, proč tu knihu číst, protože jiný důvod ke čtení v ní nevidím.

immortal-party
21.01.2017

ne. prostě ne. 25 stránek a dost.

DiskretniBarman
07.08.2016

Škoda, že forma tolik převažuje nad obsahem. Vydržel jsem to jen do třetiny, než jsem s úlevou konečně vzdal zápas s kudrlinkami "cool" jazyka, které se bohužel postupně stávají spíše otravnými, aniž by se přitom příběh nějak zajímavě vyvíjel nebo si člověk mohl vytvořit nějaký vztah k postavám.

Autoři knihy

Tereza Semotamová