Pochoduj alebo zomri: 18 rokov v cudzineckej légii

Pochoduj alebo zomri: 18 rokov v cudzineckej légii https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536202/bmid_pochoduj-alebo-zomri-18-rokov-v-cud-6617f19827d11.png 5 1 1

Som poddôstojník cudzineckej légie vo výslužbe. V tejto elitnej jednotke francúzskej armády, známej tvrdou disciplínou a tažkým výcvikom, som slúžil takmer dve desatročia a v jej radách som prešiel nasadeniami na viacerých horúcich miestach sveta. Jedným z mojich projektov, ktorý sa rozbehol ešte pred odchodom do výslužby, bola táto kniha. Tú som začal písať už počas mojej poslednej misie v Afrike. Prvotným zámerom bolo vydať niekoľko desiatok kusov a rozdať ich rodine aj priateľom, aby lepšie pochopili, kde som bol posledných 18 rokov. Ale ako bežal čas, rozhodol som sa podeliť o môj príbeh aj s ostatnými.... celý text

MV6464
17.04.2024 5 z 5

První, co mě po přečtení knihy napadlo byl obrovský obdiv a respekt k tomu, co všechno může, a hlavně musí člověk zvládnout za osmnáct let v Cizinecké legii a kolik sil je potřeba vynaložit k tomu, aby všechno ustál s nadhledem a čistou hlavou. Jde o strhující životní příběh, u kterého mě chvílemi až mrazilo.
Jedna z nejlépe napsaných knih o Cizinecké legii, kterou jsem přečetl doslova jedním dechem.

Autorovy knížky

Miroslav Palovič