Pochod partyzánů: Od Putivlu do Karpat

Pochod partyzánů: Od Putivlu do Karpat https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152560/bmid_pochod-partyzanu-PIX-152560.jpg 5 5 2

Vzpomínky S. A. Kovpaka, muže, který v první světové válce bojoval jako prostý voják na jihozápadní frontě, zúčastnil se brusilovského průlomu, v občanské válce se stal velitelem, táhl s Parchomenkem a sloužil v Čapajevově divisi, dnes generálmajora Sovětské armády a dvojnásobného hrdiny Sovětského svazu, delegáta Nejvyššího sovětu, na jeho účast ve Velké vlastenecké válce. Hned po jejím vypuknutí organisoval v Spadčanském lese nad Putivlem partyzánský oddíl. Odtud podnikl na přímý rozkaz Stalinův v říjnu 1942 velký výpad na pravý břeh Dněpru až k Sarnám a Linsku. V červnu 1943, po Staligradské bitvě pochodovaly Kovpakovy oddíly přes celou Ukrajinu do Karpat a ničily naftová pole u Drogobyče. Kniha vypráví o taktice a zkušenostech partyzánského boje, o životě partyzánů. Zvláště zdůrazňuje morální vyspělost sovětského lidu, který, i když byl nucen pálit a ničit, činil tak proto, aby mohl brzo, po vyhnání nacistického útočníka, všechny své síly upřít na mírové budování.... celý text

jprst
28.12.2022 5 z 5

V dětství jsem ji četl rád, dokonce opakovaně, samozřejmě byla poplatná tehdejší ideologii, ale pro nás kluky byli ti partyzáni prostě hrdinové.

Pavelpi
28.08.2018 5 z 5

Kniha mého dětství.Protože je psaná obyčejně a nemusíte hledat,co chtěl autor říci,když napsal ...A ideologie tam také moc není,spíš je to příběh,jak partyzáni za války bojovali a také jaké nesnáze museli překonávat.Proto se mi kniha moc líbila a čtu jí i dnes.

partyzáni válečná literatura

Autorovy knížky