Po uši v protektorátu

Po uši v protektorátu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19851/po-usi-v-protektoratu-19851.jpg 4 16 3

Subjektivní pohled na život v protektorátu, na osvobození republiky a krátké období svobody před únorem 1948. Líčení končí odchodem rodiny z Československa krátce po únorovém převratu a prvními měsíci života v exilu.

Damato
31.07.2021 5 z 5

Moc hezky popsán, pohledem malého kluka , život v Praze ve 40 letech. Prázdniny na Pastvinách, kam jsme za 30 let po válce jezdili s rodiči i my , vzpomínky na Klášterec, kam i my do hospody k Orlicí chodili a kde i mé děti zažili kus opravdových a pochodových prázdnin , naštėstí bez válečných zážitků , zato s vůní čerstvého chleba a čerstvě nadojeného mléka, mě vrátil na chvíli do dětství. Co se mi hodně líbilo, byly popsané postřehy uvažování malého , posléze mladého člověka,k politice a k lidem okolo ní se motající. A to nejen k nacistické, posléze k poúnorové době , ale i v prvních dobách po opuštění hranic, v táborech pro utečence. Postřehy, které jsem v jiných knihách nenašla, přestože jsou velice pravdivé a výstižné.

Katka2382
22.05.2020 5 z 5

Válka,osvobození,únorový puč a emigrace očima malého kluka.Moc pěkná a čtivá kniha.

Blíženec
07.07.2016 2 z 5

Spisovatel se ve vzpomínkách vrací do období protektorátu a následných poválečných let. Vyprávění končí cestou do exilu s rodiči.
Vzpomínky jsou proloženy již dospělými úvahami,,,