Po stopách géniů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cestovat po světě s Ericem Weinerem z Atén až do Silicon Valley skrz historii je úžasné. Ukazuje, proč se kreativním géniům dařilo právě v daný čas a na daném místě. V této knize si uznávaný autor cestopisů Weiner stanovil za cíl prozkoumat spojení mezi našim okolím a našimi nejgeniálnějšími nápady. Zkoumá historii míst, jako je Vídeň kolem roku 1900, renesanční Florencií, starověké Atény, čínskou dynastii Chang-čou nebo Silicon Valley, aby ukázal, jak určité prostředí vede k vynalézavosti. A se svým inteligentním humorem na bere na procházky po stejných cestách, kudy chodívali géniové, kteří v těchto prostředích vyrostli. Co inspirovalo osobnosti jako Sokrates, Michelangelo, Leonardo da Vinci, Freud nebo Beethoven? Odpovědi naleznete v této krásné a inteligentní knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320456/big_po-stopach-geniu-NYc-320456.jpg 4.29
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Po stopách géniů

Beer_bro
04.10.2019

Poutavá kniha, ve které autor navštěvuje místa spjatá s vyšším počtem geniálních lidí (kreativních, s novátorským přístupem, a ne nutně vysokým IQ).
Při čtení si nejspíš zboříte mýty o géniích, trochu jim porozumíte a snad si z knihy vezmete i pár rad do života. Tohle je to, co mi dala kniha Po stopách géniů.