Po sezoně

Po sezoně https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86860/bmid_po-sezone-at8-86860.jpg 4 240 70

Dead River, nejvýchodnější výspa Spojených států. Je po sezoně, letní hosté odjíždějí, na městečko, okolní lesy a pobřeží dosedá ospalost. Tu však naruší křik ženy slepě prchající před skupinou rozběsněných, krvelačných tvorů. Je po sezoně a v odlehlém domě u lesa našla klid na práci mladá redaktorka z New Yorku. Z odloučení se ji chystá vytrhnout pětice jejích přátel, a spolu s nimi i něco, co by si nikdo z nich nedokázal představit ani v těch nejdivočejších snech. Jedno z klíčových děl literárního hororu, syrový román o střetu civilizovanosti s primitivizmem, si konečně nachází cestu k českému čtenáři jako první svazek edice Moderní díla hororu. Román předkládáme v necenzurované podobě s předmluvou historika žánru Douglase E. Wintera a autorovým doslovem, kde Jack Ketchum líčí jeho nelehkou genezi plnou střetů s původním vydavatelem, na nějž byl text až příliš drastický.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Off Season: The Unexpurgated Edition , 1980

Dervish
10.10.2017 3 z 5

Dočteno za dva dny. Začátek mě příliš nechytnul, ale od půlky knihy už to jede. A ten závěr... fíha, to jsem nečekal.

PS: To mleté maso v boloňských špagetách, které si dnes dávám k obědu najednou chutná tak nějak jinak. Bojím se, aby už nechutnalo jinak navěky.

Faustka
27.09.2017 5 z 5

Až se mi z toho srolovali uši a vyschla vagina. Co mám proboha (či spíš ďábla) po tomhle číst. To vážně nevím.

bedkniha
03.07.2017 5 z 5

To byla síla ......

Veronika33
25.06.2017 5 z 5

Táto kniha bola sila. Nie každý ju dokáže stráviť, nakoľko je v nej veľmi veľa násilia a zvrhlostí. Ideálna pre milovníkov brutálnych hororov. Citlivým osobám neodporúčam čítať, keďže jednotlivé morbidity sú do detailov popísané.

Ninjer
03.06.2017 4 z 5

Lesy mají oči. Jack Ketchum ve své prvotině rozjíždí pořádně brutální horor o partě z města, kterou na pobřeží Maine překvapí místní zdegenerované děti s dospělým (a ještě zdegenerovanějším) dohledem. Mezi jejich záliby patří sodomie a pojídání lidského masa (těch z venkova, ne newyorčanů), což se v knize děje hodně a je to poměrně detailně popisováno, takže se Po sezóně řadí mezi knihy, které nechci vidět věrně zfilmované.

Tahle knížka může leckomu vyrazit dech svými nechutnostmi, ale je taky zábavně napsaná a má super finále. Postavy jsou poměrně fajn, ale zrovna tady bych víc zabral, protože v tomhle ohledu Ketchum Stephenu Kingovi nestačí.

Sedm lidojedů z deseti.

SmallLucia
08.04.2017 4 z 5

Jestli jsem se musela znechuceně odvracet u Ketchumovy Dívky od vedle, tak u Po sezóně to platí dvojnásob. Ale musí uznat, že právě kvůli popisům lovu lidí a konzumace lidského masa je to skvělý horor. Ani nemusím mluvit, že jsem od začátku nevěřila, že něco takového může někdo přežít. Skvěle udržované napětí do poslední chvíle.

jockjock
07.04.2017 5 z 5

Jakože jsem zvykli na drsne veci od Kinga,tak tenhle autor me posunul zase dal.Tohle je to dilo podle ktereho se toci ty beckove vyvrazdovaky ktere mam tak rad,v tom je vse,krev,utrzene koncetiny,znasilnovani a zase krev.Nekolikrat jsem musel zvednout oci a rict coze?! Jako fakt?! Opravdu drsné a hlavně dobré.

marek6463
14.01.2017 5 z 5

No musím konstatovat, že určité pasáže jsou až krajně úchylné, přesto co se hororového žánru s extrémně násilnou vlastností týče tak zpracování je perfektní, i když na něco takového jsem v knižním světě ještě nenarazil. Ta kniha je něco jako Divadlo hrůzy, ale nemám na mysli ten filmový propadák ze sedmdesátých let, myslím to hypoteticky. Příběh dokáže šokovat, vyvolávat averzi a zároveň imponovat.

Marquis
13.11.2016 5 z 5

Koncentrovaná hrôza. Nejde o to, či je tu reálna možnosť stretu tak odlišných identít jedného ľudského druhu - ide skôr o to, že Ketchum to dokázal čitateľovi podať tak naturalisticky bezobalovo, že pri čítaní zabúdate na akúkoľvek polemiku. Autor pracuje s postavami ako s pouhými produktmi vystavenými brutálnemu násiliu a absencii akejkoľvek možnosti súcitu zo strany agresorov, čím čitateľa vytrvale terorizuje a nenechá mu jedinú možnosť na odpočinok, čo ešte znásobí dychberúcim finále. Som rád, že Ketchumove peripetie s vydavateľmi nakoniec dopadli necenzurovanou verziou, ktorú nám predstavilo Laser-Books a ktorú som mal možnosť si prečítať. Neučesaná verzia tejto nočnej mory sa mi pozdáva viac, než autorov popis prvej vydanej verzie, možno aj preto, že nie som práve fanúšikom šťastných koncov. Ale nebudem viacej prezrádzať, nechajte sa strhnúť divošskými rysmi jednej šialenej komunity sami, vrelo odporúčam a úplne sa stotožňujem s komentárom Ivana Kučeru.

Ivan Kučera
05.11.2016 4 z 5

"Rozhodol sa zabíjať." Rázne. drsné. Priamočiare, ale nie jednoduché a vonkoncom nie béčkarské. U bežných autorov by to bola hororová blbosť. Jack Ketchum NEBOL bežný autor. Viem, že to bude znieť ako extra silné vyjadrenie, ale od konca 8O. rokov som prečítal tisíce kníh a poviedok, Ketchumove Po sezoně je napriek tomu určite jedna z najdrsnejších kníh, aké som kedy čítal. Pritom vzhľadom na rok vydania odvtedy ubehlo už fajnových pár desaťročí a za ten čas na trh prišlo množstvo oveľa krvavejších kníh. Ketchumov realistický štýl sa ale ukázal byť temer až nadčasový, vďaka čomu dané bitúnky hravo strká do vrecka a to vrecko následne polieva benzínom, zapaľuje a následne, hm, ponižujúco pomočí. Proste Jack.

michalhruška
21.08.2016

Kniha se mi líbila,kdo má rád horory přijde si na své!

Michaela01
24.07.2016 5 z 5

No, jsem opravdu ráda, že máme možnost si tuto knihu přečíst v necenzurované podobě, i když to znamená čtení hodně krvavého příběhu.
Je to čtivé, napínavé, drastické, co víc si od hororu přát.
Je až neuvěřitelné, že při setkání civilizovanosti s primitivizmem byly obě strany v podstatě stejně silné. Tak jako Dívku od vedle, tuto knihu nedoporučuji slabším povahám.

trudoš
18.07.2016 5 z 5

Román Po sezoně je čistokrevným hororem o skupině měšťáků bojujících se smečkou kanibalů na samotě u lesa. Čistokrevným ve smyslu čiré hrůzy, absolutního děsu a záchvatů nevolnosti. Sice postrádá jakékoliv fantaskní motivy, vyvažuje to však absurdní situací, která je podobně realistická jako obří aligátor v kanálech velkoměsta. Člověk si při čtení téhle zvrácenosti velmi rychle uvědomí, že když na to přijde, ničím se neliší od prasete prchajícího před řezníkem. Především se ale promítne do role oběti, pozvrací se a pak přejde na vegetariánskou stravu.
Jednoduchá zápletka příjemně šlape, množství postav rychle ubývá a prosté ZLO děsí v celé své morbidní kráse. Přitom děj je natolik strhující, že jsem mu odpustil i absenci nadsázky, kterou jinak v podobných případech považuji za nezbytnou. Tady se však není moc čemu smát, protože Jack Ketchum je stejně nelítostný, jako Leatherface s motorovou pilou. A je tu od toho, aby vyděsil, ne rozesmál. Což se mu v mém případě podařilo na jedničku.

Matik95
09.06.2016 3 z 5

Za me nic moc čekala jsem od toho mnohem více, je to sice ctive ale musela jsem se do knížky vyloženě nutit, místami me to az nudilo, zkusím si jeste precist další knížku od autora - divka od vedle, tak doufám ze me nadchne víc

snupko
26.01.2016 4 z 5

Klasická, kanibalistická chuťovka. Táto verzia(podľa obálky) našťastie patrí medzi tie najmenej osekané. Každopádne kniha by nemala chýbať v žiadnej knižnici fanúšika hororu alebo aspoň si ju odškrtnúť ako prečítané. PS: Nezabudnite si z nej opísať recept. :)

Mikisan
25.01.2016 4 z 5

Humus, ale napínavé od začátku do konce.

Enforcer
02.01.2016 4 z 5

Mnoho hororových knih se na svých přebalech chlubí svou extrémní hrůzostrašností a nechutností. Tato také, ale pozor. Zde to není jen reklamní tah. Některé momenty této knihy jsou skutečně na zvracení.

Brace
05.12.2015 2 z 5

Osobně mám trošku pocit, že jsem skočil na špek nadšeným komentářům a vysokému hodnocení, když jsem se rozhodl si knihu přečíst. Děj je jednoduchý jak bramborový salát, první polovina knihy je mlácení prázdné slámy, a popisovaná nadměrná brutalita již v dnešní době na zadek nikoho neposadí. Jediný plus vidím v počtu stránek, kdy kniha padla za dva dny. Ještě zkusím nedávno vyšlý román Dívka od vedle, abych se přesvědčil, zda je Jack Ketchum skutečně mistr moderního hororu.

Rodaw
30.11.2015 4 z 5

No... tak to byla jatka..

Terva
29.04.2015 4 z 5

Horor plný krve a žravosti i hravosti.

horory kanibalismus Nová Anglie

Jack Ketchum (p)