Po kolejích za pohádkou

Pohádky o vlacích a všech bytostech, které se objevují kolem nich Tudum tudum... tudum tudum... Slyšíte, jak si koleje a pražce povídají? Vyprávějí si o vlacích a nádražích, o blízkých i dalekých cestách, o lidech a zvířátkách, o věcech kouzelných i docela obyčejných. Vydejte se s námi po kolejích za pohádkovými příběhy. Mezi hrdiny se objeví třeba toulavý kocour, anděl vyrábějící hračky, zaječí holka nebo zlobivé dveře. Trochu se kouzlí, nechybí humor, napětí, ukryté tajemství ani špetka dojetí ze šťastného shledání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454517/big_po-kolejich-za-pohadkou-hTp-454517.jpg 4.54
Pohádky

Vydáno: , Mladá fronta

Kniha Po kolejích za pohádkou

Marunator
22.03.2021

Syn je milovník vlaků (a všeho na kolejích), tak jsme na čtení před spaním zkusili železniční pohádky. Některé jsou lepší, některé slabší, ilustrace moc hezké. Já z ní odvařená úplně nejsem, syn si některé docela oblíbil (třeba tu o pavouku Karlovi, který pavučinami dokáže zachránit nádraží před demolicí nebo o závodu vlaků Praha - Brno, který děti učí, že je lepší pomoci druhým než myslet jenom na vítězství). Nicméně nevím, jsem z ní trochu rozpačitá, takže dávám 3* a uvidím, jestli se k ní budeme vracet nebo zapadne.

SBH
11.10.2020

Moderní pohádky z prostředí železnice. První mě chytila za srdce, bohužel hned druhá zaútočila na na mou hypertrofovanou logiku. Malé děti v noci pobíhají v kolejišti bez oranžové vesty, odpojují vagon a lehkým postrčením ho přemístí mimo koleje, jako fakt? Co takhle troška magie na výpomoc? Proč stejně lehce nedopravily vagon zpátky na nádraží? Naštěstí to v další pohádce anděl, vynálezce drezíny zase zachránil. Takže pět hvězd, protože bez ohledu na moje výhrady si vnučky čtení naprosto užívaly a neustále vyžadovaly pokračování. Dojemné, poetické, vtipné. Doporučuji.