Plíživý měsíc

Dobrodružný příběh z drsného prostředí Divokého západu v době nelítostných bojů bílých osadníků proti Indiánům. Autor líčí romantický příběh zvěda a stopaře americké armády a kvakerské dívky, která byla unesena Apači. S Indiány žije až do okamžiku krvavého střetnutí jejich kmene s vojáky, kdy využívá příležitosti a vrací se mezi bílé. Její návrat není snadný, protože odchází i se svými dvěma indiánskými dětmi a náčelník Apačů, jejich otec, se vydává po jejich stopách, aby se pomstil a dětí získal zpět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50108/plizivy-mesic-0nB-50108.jpg 4.514
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Československý spisovatel

The Stalking Moon (1965)

Kniha Plíživý měsíc

Magnum1
05.07.2017

V češtině vyšel v Československém spisovateli, edici Spirála v roce 1972.

kalache
29.11.2015

...skvělá kniha,skvělý film...V češtině vyšel,mám dojem,v edici 13 MF..

Blue
08.12.2013

Velmi solidní western. Lze jen litovat, že od tohoto autora u nás byly přeloženy jen dvě knížky, protože obě jsou dobré a fanoušek žánru tedy oprávněně očekává, že by tomu tak mohlo být i u dalších Olsenových titulů. (Na okraj: nikde v textu nezazní nic o Plíživém měsíci, takže se můžeme pouze domýšlet, jestli je to indián, kterému se tu důsledně říká Salvaje, nebo to má nějaký jiný význam.)

Martin1974
25.10.2012

Výborný western, mierne sa odlišujúci od filmovej verzie. Žiadne násilie tam nie je samoúčelné. Pre milovníkov westernov vrelo odporúčam.

Theodore Victor Olsen
americká, 1932 - 1993