Plavčíkem na Moshulu

Plavčíkem na Moshulu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179277/plavcikem-na-moshulu-179277.jpg 4 4 2

Beletrizovaná reportáž, v níž anglický novinář a spisovatel vylíčil s téměř dvacetiletým odstupem zážitky ze života na jedné z posledních plachetních lodí - vícestěžňovém plnoplachetníku - podnikající od 18.10.1938 do 10.6.1939 obchodní cestu kolem světa. Vyprávění, přecházející mnohdy do formy lodního deníku, líčí cestu z Anglie kolem mysu Dobré naděje do Port Lincolnu v Austrálii a odtud kolem mysu Horn zpět do Anglie.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Orbis

The Last Grain Race , 1957

Turlogh
27.11.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, autor se jako plavčík v roce 1939 zúčastní dlouhé plavby, v podstatě kolem světa, na velkém plachetníku, barku Moshulu. Doslovný popis cesty s popisem lodi, jejich částí a života na palubě. Doporučuji lidem, kteří se zajímají o plavbu na moři, ostatní bude pravděpodobně zevrubný popis plavby poněkud nudit. Howgh.

elcapitano
18.03.2015 5 z 5

Kniha je opravdu nejdetailnějším a čtivým popisem života na plnoplachteníku, co jsem zatím kdy četl.
Možná ději trochu schází spád, ale na druhou stranu, koho zajímají plachty, lana, moře.. ten si užije.
Nádherný dokument doby.

Autorovy knížky