Platforma

Platforma https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/438727/bmid_platforma-cvX-438727.png 5 1 1

Mysticky laděná próza sestává ze dvou rozdílných, propojených příběhů, navozujících téma posmrtného života. Emil, protagonista příběhu nazvaného Virtualita, prožívá dětství a mládí mezi světovými válkami. Chybějící otcovskou autoritu mu nahrazuje učitel, s nímž Emil vede debaty o posmrtném životě. Zvláštní opakující se sen jej pak nasměruje ke knize nazvané Platforma, v níž by mohl nalézt odpověď. Druhou příběhovou linií je Realita, jejíž hrdina Adam je soudcem v přísné rodové tradici. Při případu, který se ho osobně dotýká, se Adam dozvídá překvapující fakta o vlastním životě. Oba příběhy se teprve ke konci protnou v tragickém finále, které přináší poznání skryté v záhadné Platformě...... celý text

ondras666
09.06.2020 5 z 5

Tak musím říct, že knihu jsem vzal v knihovně s velkým despektem a říkal si, co to vlastně bude. A musím říct, že mi vyrazil dech.
Výborné dvě dějové linky, Emila a Adama. Obě jsou výborné, vzájemné střídání je výborně řazené a celkově to působí výborně.
Kniha je psána výborným stylem, čte se sama. A ten závěr, kdy se dozvíte celé rozluštění, nečekané.

Autorovy knížky

2019  100%Platforma