Planeta devíti klanů

Planeta devíti klanů https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63002/planeta-deviti-klanu-63002.jpg 3 21 2

První samostatnou knižní publikací je román Nět povesti pečalněje na světě (Není smutnějšího příběhu, 1984; č. jako Planeta devíti klanů, 1987), který je variací na příběh Romea a Julie v budoucím světě, rozděleném na klany podle základních profesí.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Net povesti pečal'neje na svete... , 1984

theozijenamarsu
30.04.2024 4 z 5

Obě témata oběvující se v knize mě poměrně bavila. První téma okatě napodobující Romea a Julii, jen v daleké budoucnosti, by bylo samo o sobě dobrý koncept pro celou knihu, ale mým snad ještě oblíbenějším tématem, objevujícím se ve většině knih se sci-fi tématikou je "robotizace" spolu se zánikem umění a celkové lidskosti.
Kniha stojí za přečtení.

gabrimi
08.02.2014 3 z 5

Rozhodně dobrý nápad autora zasadit Romea a Julii do daleké budoucnosti. Několik tisíc lidí z planety Země, se před stovkami let usídli na Hermesu, kde časem utvořily takzvané klany. Každý klan se věnoval jen svému oboru a utvořil si tak i vlastní jazyk. Je zde nepsaným pravidlem, že klany se mezi sebou nemísí a tak když se agr (zemědělec) zamiluje do maty (matemetičky) je z toho velké pozdvižení a rázem nastáva hon na ,,čarodějnice".
Do toho všeho, přijede delegát ze země a zápletka může začít.

láska budoucnost Romeo a Julie jinak

Georgij Šach