Plachý milionář přichází

Koupit

Vtipné, mírně provokativní fejetony, které autor publikoval v několika různých periodikách v letech 2006-2008. Autor psal zpočátku fejetony zcela tradičního typu, krátká zamyšlení nad rozličnými každodenními tématy, později však pro ně vytvořil originální postavu vypravěče. Stal se jím poněkud netypický mladý milionář, provokující už jen svým proklamovaným společenským postavením, ale i svou cynickou, velmi inteligentní ironií. Přenese-li se čtenář přes českou závist, čeká ho vtipné vyprávění o potížích nebohých bohatců při koupi jachty či při výběru dostatečně nákladného hobby, ale i srovnání s „méně úspěšným“ zbytkem světa, z něhož život zámožné smetánky zdaleka vždy nevychází vítězně. Fejetony s milionářem tvoří první polovinu knihy, druhou pak vyplňují ty z „předmilionářského“ období, dokazující, že originální autorův nápad značně zvýšil atraktivitu jeho textů. Milionářská okýnka vzbudila značný zájem jak mezi čtenáři regionální přílohy MF DNES, tak mezi návštěvníky www.idnes.cz. Proto vznikl nápad vydat zábavné fejetony v knižní podobě… Kniha vychází pod názvem Plachý milionář přichází 24. dubna u příležitosti veletrhu Svět knihy. Osmnácti původními obrázky ji vybavil známý výtvarník Miroslav Barták. Po grafické stránce se knihy ujalo pražské studio ReDesign, s nímž jsme už před léty v nakladatelství Petrov dosáhli na významné ocenění v soutěži O nejkrásnější knihu a které dlouhé roky připravovalo graficky velmi zajímavý časopis Živel. V současnosti je ReDesign podepsán pod novou podobou Respektu. Samotné texty, kterých se nakonec na 170 stránek vešlo padesát čtyři, jsou rozděleny do dvou částí. V té první najdete většinu milionářských okýnek, v té druhé pak kritičtější výbor ze starších fejetonů, psaných většinou také pro MF DNES....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49065/plachy-milionar-prichazi-0PU-49065.jpg 2.912
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno, Druhé město

Kniha Plachý milionář přichází

Szekynka

Kniha měla pár vtipných momentů ale celkově to není čtivo, které by mě nějak nadchlo. Vlastně jsme jí dočetla jen díky tomu, že je tak malinká a přišlo mi divné takovou knížečku nedočíst, ale že bych z toho měla kdoví jaký požitek to se bohužel říct nedá.

chamyl
23.08.2013

Téměř úplně jsem se s tímto dílem minul. Sporadické světlé či úsměvné okamžiky nemohou vykompenzovat prvoplánovou nudu předem čitelných vtipů a především tun klišé. Navíc (i když to asi není úplně podstatné) kniha v různých kapitolách popírá to, co již bylo napsáno dříve – zřejmě z důvodu, že to teď prostě bude vtipné a tak se to tak musí napsat. Autor si nedává příliš práce s tím, aby vše zasadil do nějakého kontextu, což lze možná vysvětlit tím, že se jedná o fejetony z několika let. Jako celek to v knize ovšem působí docela otravně a já se tedy nebavil.

Autismus & Chardonnay 2: Pozdní sběr
Názory na vraždu

Martin Reiner
česká, 1964

všech 17 knih autora

Kniha Plachý milionář přichází je v