Pivo, zbraně i tvarůžky: Podnikatelé meziválečného Československa ve víru konjunktur a krizí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232078/bmid_pivo-zbrane-i-tvaruzky-232078.jpg 5 8 4

Nepřehlédnutelný podíl na tvorbě hospodářského, sociálního a kulturního prostředí meziválečného Československa měli podnikatelé a manažeři třímající otěže průmyslových podniků, a právě těm je věnována i publikace „Pivo, zbraně i tvarůžky“. Vypráví životní příběhy takřka dvou desítek osobností z řad prvorepublikového podnikového managementu, které vyjadřují širokou, ba nepřebernou pestrost podnikatelských aktivit na československém území. Ne všichni byli úspěšní, ale většina z těch, o kterých publikace pojednává, dosáhla, mimo jiné díky nebývalému osobnímu nasazení, invenci a houževnatosti, pozoruhodných výsledků a prosadila své firmy na širším evropském, ba i světovém trhu. Původ a sociální zázemí vybraných osobností, především však podnikatelská kariéra – úspěchy i selhání v kontextu proměn podnikatelských strategií – a v neposlední i vývojový „přeliv“ do značně odlišných podmínek řízeného hospodářství za nacistické okupace a po válce do nastupující éry socialismu, jsou dokladem nejen dynamičnosti, nýbrž, a to především, mnohotvárnosti podnikatelského prostředí.... celý text

Ella_85
30.01.2024 5 z 5

Me se to hodne libilo.
Publikace o tom, jak podnikatele narozeni za Rakouska-Uherska budovali sve sny, „prezili“ Velkou valku a v obdobi Prvni Republiky se zase dostavali na vrchol a jak jim jejich snahy a cile zarazila 2. sv. valka a nastup komunismu. Poutave zpracovane, o mnohych z nich jsem nemela ani tuseni. Vazne velmi zajimava a poucna kniha. Dekuji autorum

TaťkaMF
08.05.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, která se dobře čte a velmi dobře seznamuje s podnikatelským prostředím První republiky a jeho největšími osobnostmi.

Michal Kroužek
15.09.2019 5 z 5

Vynikající kniha poskytující zajímavý pohled nejen na československý průmysl, ale i na vývoj naší země.

RenataP
28.09.2015

Pivo, zbraně i tvarůžky je knihou, která je ke čtení velmi informačně rozložitá a tedy možná i složitá, ale na druhou stranu výborně spojí člověka s hmotnými hodnotami svých předků. Vybudovat tuhle zemi nebyl vůbec lehký úkol a tím, kdo budovali, navzdory učivu dějepisu, pravděpodobně nebyli politici. Ale podnikatelé. Kniha je výborným materiálem pro studium historie, ale nutí člověka, a to by si myslím mělo tak být, přemýšlet o budoucnosti, o tom, co by kdyby. Proto jsem rozhovor s jednou z autorek vedla spíš směrem futuristickým. Chybami se člověk učí a historie se opakuje…. Nebo ne?

první republika, 1918-1938 podnikatelé meziválečné období hospodářské dějiny podnikání v Česku tvarůžky

Autoři knihy

Drahomír Jančík
česká, 1948
Barbora Štolleová
česká, 1976

Kniha Pivo, zbraně i tvarůžky: Podnikatelé meziválečného Československa ve víru konjunktur a krizí je v