Písně lásky a hněvu

Průřez básnickou tvorbou předního představitele německé literatury prolínají myšlenky z jeho pamětí, z ostatních spisů, z "politické závěti" i z pozůstalosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31334/pisne-lasky-a-hnevu-df9-31334.jpg 3.814
Literatura světová, Poezie
Vydáno:, Odeon

Marekh

V knize nalezneme např. tyto básně: Horská idyla, Loď s otroky, Potulné krysy, nejznámější je asi Lorelei.

Citáty, které mne oslovily:

Bohužel nelze u lásky nikdy určit přesně, kdy se začíná více podobat peklu a kdy ráji, stejně jako nevíme, zda andělé, s nimiž se tam setkáváme, nejsou přestrojenými čerty, nebo zda tamní čerti nejsou někdy andělé v přestrojení.

Ano, máme odpouštět svým nepřátelům, ale ne dříve, než budou oběšeni. /Myšlenky a nápady - z pozůstalosti/.

JointlieKat94
03.12.2017

Krásné! Mám vydání s krásným přebalem, tak mě to donutilo přečíst tohle dílo. Poezie je to krásná, to opravdu ano. Na konci je psaní přímo o p. H. Heinovi, ráda jsem si o něm něco přečetla. Je tam psáno i o tomhle díle.. Stále živý je jeho jazyk a stále čtivý jeho styl.
" K fialkám si přivoň ve dne, trhal jsem je v ranní rose; zvečera ti nosím růže, sotva trochu setmělo se. Víš, co ti ta něžná kvítka jinotajně vzkazovala? Abys byla věrná ve dne a v noci mne milovala. "

Heinrich Heine

Heinrich Heine