Písací stôl

Písací stôl https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407073/bmid_pisaci-st-l-VVH-407073.jpg 4 5 2

Autorka New York Times bestselleru Svadobné šaty prichádza s novou knihou, ktorá si vás získa tajomstvami, romancou a príbehom dvoch žien, ktoré žijú v rôznych obdobiach, ale sú spojené rovnakou túžbou a snom. Tenley Rothová napísala svoju jedinú knihu, ktorá je ale stále na zozname bestsellerov. No musí napísať aj druhú knihu, ale zväzuje ju strach. Dokáže zopakovať svoj prvotný úspech i pri druhej knihe? Alebo je len podvodníčka, ktorá úplne stratila inšpiráciu? Vydavateľ na ňu tlačí s termínom, ale Tenley má spisovateľský blok. Keď jej odcudzená mama zavolá a požiada ju o pomoc počas chemoterapie, zbalí si svoje veci a odíde na Floridu, kde stretne pekného návrhára nábytku Jonasa Sullivana. Tenley zistí, že jej srdcu doteraz niečo chýbalo. O storočie skôr sedí iná žena za tým istým stolom so svojimi vlastnými nádejami i strachmi. Birdie Shehornová je dcéra bohatého obchodníka. Narodila sa v Pozlátenom veku Ameriky. Jej prísna mama rozhoduje o každom jej pohybe, dokonca aj o tom, za koho sa má vydať. Ale Birdie má svoje sny, hoci netuší, ako by ich mohla zrealizovať. Túži rozprávať svoje príbehy, písať romány a zaujať svet. Keď zistí, že jej mama urobila opatrenia, aby manipulovala s jej budúcnosťou, musí sa rozhodnúť, či sa podriadi alebo si zabezpečí úplne nový spôsob života podľa seba. Tenley a Birdie žijú v úplne odlišných svetoch, ale osud ich spojil a toto zvláštne spojenie dokáže preklenúť aj čas.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Christian Project Support

The Writing Desk , 2017

Marylaa
21.06.2020 4 z 5

Hezká knížka, Rachel Hauck patří k těm, co mají to střídání časových období dobře zpracované a logicky propojené.
I když občas jsem ztrácela přehled pokud jde o postavy, trvalo mi, než jsem si uvědomila, že Eli má tak hodně jmen.

pip11
30.04.2019 4 z 5

Dva příběhy a dvě období, které se spolu pomalu prolnou. Současný o Tenley a Jonasovi se odehrává v Cocoa beach. Příběh Birdie a Eliho je z přelomu 19 století v New Yorku. Obě ženské postavy hledají svou cestu a spojuje je stejný psací stůl. Měla jsem však raději Birdie, které odpírají její sny a touhy. Oba příběhy jsou pěkné a oddychové. Kniha je o lásce, hledání a odpuštění.

Rachel Hauck
americká, 1960