Pinocchiova dobrodružství

Pinocchiova dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266787/bmid_pinocchiova-dobrodruzstvi-266787.jpg 4 220 44

Velká klasická pohádka s neobyčejným hrdinou – dřevěným panáčkem s dlouhým nosem – se proslavila po celém světě. Panáček, kterého vyřezal pan Geppetto z polínka a pojmenoval ho Pinocchio, ožil a podstoupil neuvěřitelná dobrodružství, z nichž mnohdy vyvázl jen taktak. Dostal se do loutkového divadla, mezi loupežníky, k víle Modrovlásce, do vězení, na ostrov včel, a dokonce i do žralokova žaludku. Svého tatínka se takovým putováním dost natrápil, ale nakonec ho velmi překvapil. Cena knihy v čase vydania: 28,50 Kčs.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Le avventure di Pinocchio , 1883

essterkaa
23.10.2019 5 z 5

Opravdu velmi milá a pro děti poučná kniha.

jindrich7442
15.10.2019 4 z 5

Já si knihu celkem užíval, ale je pravda, že syna bavila dost střídavě. Překvapením pro mě bylo jak "drastické" pasáže v knize jsou. Nevím jak jsem to vnímal jako kluk, ale snažil jsem se při čtení v některých pasážích improvizovat, neboť mi to nešlo u dvouletého dítěte před spaním přes pysky.

85098211
05.02.2019 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu slovensky, protože česká verze je bohužel o dobrou polovinu zkrácená. A Boris Farkaš ji načetl na výbornou! Příběh jako takový je dost dobře známý, i když mne - dokud jsem byla malá ;-), moc nezajímal. Z toho důvodu jsem se k němu dostala až jako dospělá, v době, kdy se moje děti dívaly na filmovou verzi z roku 1996, která se líbila nejen jim, ale i mně. Kniha je samozřejmě ještě lepší - jak to bývá obvyklé. Asi nesedne každému, je přece jen je určená spíš dětem, ale já i tak hodnotím plným počtem ;-).

klodnerovic
05.07.2018

Fantaskní příběh o těžkostech, s kterými se potýkají (nejenom) chlapci. A to fantasticky fantaskní. Chvílemi trochu krutý až morbidní, ale dobrý. Inspiraci, kterou jsem v Pinocchiovi hledala, jsem nenašla, ale ono fantastično mě fakt bavilo. A taky mě bavilo, s ohledem na práci, to, že kapitoly jsou fakt krátké.

topi80
23.02.2018 5 z 5

O Pinocchiovi někdy slyšel úplně každý. Ale kdo si přečte tuto knížku, bude nebývale překvapen košatostí a vynalézavostí celého příběhu.

Alpasstyle
24.01.2018 5 z 5

Obrovská, krásně ilustrovaná kniha.. Už se těším až ji jednou otevřu mým dětem a budeme si ji společně číst a prohlížet. Stojí za to ji mít doma.

Příběh o Pinocchiovi je moc hezký.. A pro děti ponaučením. Nejen proto,že jsou dospělí moudřejší a měli by si vzít děti od nich příklad.. Ale i proto,že když někomu pomůžeme, tak se nám to v dobrém vrátí. Ukazuje taky,že bychom si měli navzájem pomáhat a mít se rádi.

Doporučuju! :-)

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Vydání známé Colodiho pohádky s ilustracemi Manuely Adreani je snad jedno z nejkrásnějších - a ani se nedivím, že sklízí mezinárodní ceny pomalu hráběmi - tato opravdu velkoformátová knížka s překrásnými ilustracemi vážně stojí za pozornost.

Darknessfriend
24.07.2017 5 z 5

Moje dětství hezky příběh super kniha

martas006
06.02.2017 5 z 5

Příhody Pinocchia byly pěkné a zajímavé. Byla jsem napjatá, jak to dopadne.

hana1984
08.06.2016 5 z 5

miluju ji,byl to můj největší kámoš a hrdina

edith79
11.05.2016 5 z 5

Na této databázi miluju, když občas narazím na knížku, kterou jsem znala jako dítě a třeba na ni zapomněla. Ale to není případ Pinocchia, na toho se zapomenout nedá. Já si knížku kdysi půjčovala, moje děti ji dnes mají v knihovně s úžasnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové a já ji prostě miluju.

veronika9143
22.04.2016 4 z 5

Každý by si měl přečíst knížky svého mládí, určitě se bude divit, jak mu dnes připadají jiné....

Mánička178
28.03.2016 4 z 5

Jako dítě mě Pinocchio úplně minul, tak jsem to dohnala v téměř třiceti :D Příjemně mě překvapila originalita některých scén, postav, situací... Zároveň Collodi hraje silně na výchovnou notku, takže moje děti o Pinocchia jednou určitě nepřijdou!

Asi nejvíc mě zabila tahle hláška:
"Nezbývá nám než se smířit s osudem a čekat, až nás oba žralok stráví!"
"Ale já nechci, aby mě strávil!" bránil se Pinocchio a znovu se dal do pláče.
"Ani já bych nechtěl, aby mě strávil," dodal tuňák, "ale jsem dost rozumný, abych věděl, že když už se někdo narodí tuňákem, je pro něho čestnější umřít ve vodě než v oleji."

Faustka
16.03.2016 5 z 5

„Když se ti nelíbí chodit do školy, proč se nevyučíš aspoň nějakému řemeslu, aby sis poctivě vydělal na chleba?“ „Chceš, abych ti něco řekl?“ odpověděl Pinocchio, který už začínal ztrácet trpělivost. “Na světě je jen jedno řemeslo, které by se mi líbilo.“ „A které řemeslo by to mělo být?“ „Jíst, pít, spát, hrát si a od rána do večera se toulat.“
.......................
Jó, tak to by se mi taky moc líbilo. Ale řekni mi milý Pinocchio, kdo mě bude sponzorovat? Zvlášť, když je Modrá vílečka už zadaná.

Totojsemja
04.02.2016 3 z 5

No já nevím. přijde mi to takové depresivní.

senseifails
17.09.2015 5 z 5

Temný existencionální thriller ...

pkweb.eu
15.07.2015 4 z 5

Čteno dceři před spaním. Ač jsem četl již v dětství, pamatoval jsem si jen pár scének - takže pro mě příjemné oživení.

Brambram
19.10.2014 5 z 5

Musím říct,že zkrácená verze s ilustracemi Manuely Andreani je naprosto luxusní. Obrázky jsou snové, éterické, přesto naprosto odpovídající obsahu. A co se vlastního obsahu týče, ponechala Manuela základní kostru, tudíž dítě příběh dostane celý, jen ne tak popisný. Pro současné děti plně dostačující.

JohnMiller
18.04.2014 4 z 5

Ako dieťa som nesmierne zbožňoval túto knihu a doteraz ju mám, hoci vo veľmi zúboženom stave, vo svojej knihovne. Pre mňa, v detstve, to bola priam detská odysea, putovanie bábky s jej fantastického sveta do krutej reality v ktorej sa často miešali prvky komédie a tragédie a vždy na to doplatila detská roztopašnosť vo mne rezonovali. Bol som úplne vžitý s postavami, hltal som kapitolu po kapitole jednu zápletku za druhov. Jednoducho povedané strávil som pri tejto knihe pekné chvíľky. S nostalgie po asi 12 rokoch som si ju prečítal znova... Spravil som na sebe taký malí experiment. úplne ma prekvapilo ako sa mi ten epický príbeh po rokoch zdal naivný, dlhá epická púť bola iba krátka cesta rozpísaná do pár strán.. Nebolo to zlé ani teraz ale radšej som to nemal robiť. Takto sa rozplývajú decké sny

Jarisko2
30.11.2013 5 z 5

Další z nádherných vzpomínek na dětství.... Jo a Modrovlásku jsem opravdu miloval :)

zfilmováno loutky pro děti od 6 let

Carlo Collodi (p)