Pilotem R.A.F.

od:


KoupitKoupit eknihu

Vzpomínky československého válečného i dopravního pilota a prvního poválečného provozního ředitele Československých státních aerolinií.
Podle vyprávění Václava Kordy sepsal Adam Jist.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176722/pilotem-r-a-f-176722.jpg 3.84
Žánr:
Válečné, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

tomash
10.03.2016

Predem se omlovam vsem cestinarum, tento komentar je psany na telefonu bez diakritiky...
Poutave cteni o pozoruhodnem zivote dopravniho pilota predvalecnych cs.aerolinii, kteremu se shodou okolnosti pripletla do zivota 2sv. valka. Vaclav Korda byl u zabrani Ruzynskeho letiste Nemci. Byl u prvniho bombardovaciho naletu 311 perute na Bruselske nadrazi. Jako prvni Cech preletel Atlantik, pri preletavani novych bombardovacich letadel z Ameriky do Anglie. Byl take u prvniho bojoveho nasazeni letadla Liberator u 311 perute. V prvnim turnusu s nim letal navigator Jan Gellner, jeden z nejlepsich navigatoru v RAF.
Po valce se vracel do Prahy s prvnim dopravnim letadlem povalecnych cs.aerolinii. Byl prvnim povalecnym provoznim reditelem cs.aerolinii, nakupoval prvni stroje a domlouval prvni pravidelne spoje. Bohuzel jako pilot ze zapadni fronty musel roku 1948 opustit Ceskoslovensko podruhe. Byl varovan a jen tak v kratkem rukavu, bez niceho, naskocil na spoj do USA. V Americe zacal od piky a dopracoval se na vice-presidenta letištní servisní společnosti Allied v New Yorku... Vrele doporucuji precist si tuto knihu.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autoři knihy

Adam Jist

Adam Jist
česká, 1907 - 1995

Václav Korda

Václav Korda
česká, 1907 - 1996

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených8x
v Knihotéce10x
v Chci si koupit2x