Pilot bombardéru

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sovětské bombardovací letectvo sehrálo na východní frontě významnou roli. Není povolanějšího svědka, než je autor, hrdina Sovětského svazu, který v letech 1941 až 1945 provedl 307 náletů. Vzpomíná na dennodenně prožívaná nebezpečí - sestřely, nouzová přistání, smrt kamarádů. Nálety za denního světla bez ochrany stíhačů i noční dálkové mise prováděné za každého počasí. Vzpomínky nekončí s válečnými událostmi. Podílel se na budování nových leteckých sil a viděl i za oponu dramatických událostí studené války včetně sovětské okupace Československa v roce 1968....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122875/big_pilot-bombarderu-Ra7-122875.jpg 4.85
Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Bomber Pilot on the Eastern Front 307 Missions, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Pilot bombardéru

JiříŠkorpík
22. srpna

Kniha plná zajímavých informací, dobře napsaná i přeložená doplněná odbornými poznámkami. Oceňuji, že autor se nesnaží překrucovat historii a vyhýbá se politice. Prostě popisuje to co dělal a zažil.

flanker.27
21.11.2017

Obsahově i literárně velmi kvalitní kniha, kterou bych s klidem zařadil mezi pětku nejlepších knih vzpomínek válečných letců. Popisy bojových letů, vylíčení opravdu tragické situace v prvním období války, způsob zacházení s těmi, kterým se podařilo po sestřelu nebo havárii nad nepřátelským územím dostat k vlastním, jen aby je začala vyšetřovat NKVD (což paradoxně vytvářelo někdy až dobrodružně humorné situace, kdy třeba velitel eskadry jednoho svého letce musel doslova z tábora NKVD unést letadlem), to všechno je podáno velmi čtivě a zajímavě. Zajímavé je, že autor létal vlastně celou válku na Il-4, což byl na začátku války relativně moderní, na konci však už dost zastaralý stroj. Dozvíme se i něco o autorově poválečné službě v sovětském letectvu a o jeho názorech na nasazení sovětské armády při různých akcích (včetně odsouzení obsazení Československa v r. 1968).