Krokodíl uprostred záhrady

Krokodíl uprostred záhrady https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483689/bmid_krokodil-uprostred-zahrady-egs-483689.jpg 5 1 1

Petronela Jabĺčková je čarodejnica. No nie obyčajná! Má na starosti jablone, a ako sa v takomto prípade sluší a patrí, býva v jablku. Jeseň je za dverami a Petronela má plné ruky práce. Urodilo sa veľa jabĺk a ju čaká oberačka. Lenže dvojčatá Olívia a Oliver jej prinesú veľmi zlú správu: odporný majster pekár Dengľoš chce kúpiť mlyn. Plánuje zrušiť záhradu a na jej mieste postaviť parkovisko. To hádam ani nemôže byť pravda! Lenže Dengľoš nerátal s deťmi ani s malou čarodejnicou: Zatiaľ čo jablkoví škriatkovia majstrujú najrôznejšie pasce, aby ochránili záhradu, Petronela, Oliver a Olívia hútajú, ako sa zbaviť Dengľoša raz a navždy. Vymyslia skvelý plán a malá čarodejnica pri jeho realizácii pomôže nezbednými kúzlami...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

Zauberhut und Bienenstich , 2016

bupilla
04.11.2021 5 z 5

Už dávno nie som dieťa, ale mama v strednom veku, no túto sériu priam milujem :)
Predošlé časti som si prečítala opakovane :)
Príbeh je nápaditý, napínavý, napísaný príjemným jazykom.
Nádherne ho dopĺňajú čierno-biele ilustrácie naprieč celou knihou.
S kopou múdrostí medzi riadkami, ktoré sú podané prirodzeným, nenásilným spôsobom.
Kúzlo priam dýcha z tejto knižky :)
Útulnosť a vôňa domácich koláčikov, sila priateľstva, rodiny.
A je aj vtipná veľmi milým spôsobom :)
Dúfam, že pani autorka ešte napíše kopec pokračovaní :)

Sabine Städing
německá, 1965