Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32195/bmid_pet-jazyku-lasky-0dp-32195.png 4 1032 1032

Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého / Manželský poradce přináší zcela nový pohled na manželské soužití: chcete-li prožít harmonický vztah, pak se potřebujete naučit hovořit jazykem lásky svého partnera. Práce přibližuje a na konkrétních manželských párech a jejich problémech ilustruje následující základní jazyky lásky: slova ujištění, pozornost, přijímání daru, skutky služby a fyzický kontakt. Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence a manžele. Dotisk v roce 2009.... celý text

Literatura světová Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

lencin
29.05.2017 4 z 5

Opravdu zajímavé čtení. Pokusím se používat

Jonny
23.05.2017 3 z 5

Tahle knížka může přinést pár zajímavých podnětů a navíc je stručná - tak vám čtení nezabere tolik času.
Teorie pěti jazyků lásky může mít něco do sebe - a taky nemusí. (Chyběl mi vědecký pohled - celé to je vlastně autorův dojem (ač vycházející ze zkušeností s pacienty).)

Jacinda
12.05.2017 5 z 5

první a možná poslední nutný krok k záchraně vztahů. Měla by to být povinná četba ve škole.

RézinaKudrnatá
10.05.2017 5 z 5

Příjemné a poučné čtení. Člověk zde může pochopit mnoho zádrhelů ve vztahu.

Dandy1
20.04.2017 5 z 5

Co je pro jednoho projevem lásky, nemusí pro druhého znamenat vůbec nic. A na tom ztroskotá spousta vztahů. Kniha je o tom, jak se těmto nezdarům vyhnout pomocí poznání potřeb partnera a svých vlastních. Je to velmi dobře a čtivě napsáno.

Clairess
20.04.2017 4 z 5

Kniha je o manželství, ale myslím, že je aplikovatelná na jakýkoliv typ vztahu. Moc se mi nelíbil způsob, jakým byly popisovány příběhy lidí, ale hlavní myšlenka knihy je naprosto geniální! Nedá se brát úplně doslova, ale myslím, že každý si v tom najde to svoje, co mu pomůže zlepšit (nebo alespoň pochopit) vztahy a komunikaci. Některé pasáže knihy obsahují naprosto přesný popis mých pocitů, které jsem sama moc nechápala a nedokázala pořádně vysvětlit. Rozhodně doporučuji!

Stanenka
31.03.2017 5 z 5

Určitě hodnotná kniha, přehodnotila jsem svoje manželství a budu na sobě dále pracovat, aby celá naše rodina byla spokojená. Myslím, že by neuškodilo, kdyby si jí přečetl každý.

honyczek
30.01.2017 5 z 5

Kniha pomáhá odhalit pět principů, kterými lidé přijímají lásku druhého. Každý člověk je jiný a pořadí těchto principů má v jiném pořadí. Pokud partner dokáže projevovat náklonnost svému protějšku těmi důležitými principy lásky, postupně plní citovou nádrž. Pokud je tato nádrž plná, je soužití manželů funkční. V případě, že je citová nádrž prázdná, dochází ke konfliktům a často i k rozpadu vztahu. Věřím, že to, o čem autor píše, funguje. Kniha se dobře čte a doporučil bych ji každému, kdo chce udržet v manželství dobrý vztah.

Fefin Lišák
19.01.2017 4 z 5

Samotný koncept autora jako takový – upozornit na různé způsoby, jak druhým vyjadřujeme „mám tě rád“ - považuji za (bez nadsázky a ironie) téměř geniální, avšak čtivost knihy byla z mého pohledu silně narušena jakýmisi zbytečně rozvlekle nudnými příběhy z praxe, na nichž autor demonstroval úspěšnost své teorie, že lidé mluví různými jazyky a jsou často zmateni, když jim druhý nerozumí a jejich gesta lásky nejsou doceněna, anebo když jsou sami k jazykům partnera hluší a mají pocit, že je druhý nemá rád.

Některé modelové příklady jsou na zabití, jiné šustí papírem, trochu mi připomínali rubriku "Láska, sex a trápení" z Bravíčka. Tato značně nezáživná součást knihy způsobila, že jsem se téměř od jejího počátku musela ke čtení nutit a textem se doslova "prokousávat"...čili ano, přečíst, ale obrnit se notnou dávkou trpělivosti! Myšlenka by šla značně zhustit, nicméně rozumím … v takovém případě by stěží oslovila masy. A knížky se píší, aby se prodávaly.

Nicméně když se tou kauzaustikou prokoušete a porozumíte potřebě rozumět a otevírat se jazykům lásky cizím, více jima promlouvat a nebýt jim hluchý a hlavně přemýšlet, odkud se ve vztahu berou ona drobná zklamání, kterými si člověk staví okolo srdce hráz, a snahu se naučit jim předcházet, neprohloupíte. Ačkoli je ta knížka psaná dost rozvlekle, autor ne vždy správně a výstižně pojmenuje, co má na mysli, chybí tomu hlubší generalizaci a někdy se v tom plácá jako lachtan v brouzdališti, tak stojí za přečtení.

P.S. Myslím jenom, že v knize chybí myšlenka, že jazyk lásky, kterým člověk primárně promlouvá, není ten, kterým primárně naslouchá.

Lucis.s
07.01.2017 5 z 5

Kniha hodna k prečtení. Myslím, že má hodně do sebe a principy pěti jazyků můžou opravdu fungovat, i když zatím nemám v praxi vyzkoušeno. Navíc velmi dobře napsaná!

Akemi4
29.12.2016 3 z 5

S myšlenkami v knize rozhodně souhlasím, ale nic nového a převratného, co mi má změnit život (jak kniha slibuje), jsem se vlastně nedozvěděla.

andyjak
26.12.2016 4 z 5

Kniha, ve které autor snadno pochopitelným a podrobným způsobem vysvětluje myšlenku, že každý člověk má jiné způsoby vyznávání a chápání projevů lásky. Určitě stojí za to si ji přečíst, ať už máte nebo nemáte problémy v partnerství/manželství. Pomůže pochopit další dílek skládačky o sobě samém a o komunikaci s druhými.

JessieEx
05.11.2016 5 z 5

Toto byla nejkrásnější kniha o lásce ze všech těch, co jsem kdy četla a beztak i těch, co jsem nečetla! Dokáže ohromně povzbudit, dodat sílu ale také mne mnohokrát dojala a při čtení mi vstoupily do očí slzy, protože to není kniha pohádek, to je kniha plná reality a pojednává o tom nejdůležitějším, co člověk může mít, dávat, chtít...
Nejdůležitější myšlenku G.Chapmana bych ráda vyzdvihla, neboť vystihuje celou knihu a od ní se odvíjí všechny ostatní. Píšu to sem také pro ty, kteří knížku nikdy číst nebudou, každému se jednou může hodit. Všem je známo, že ve vztahu nejdůležitější věcí je láska, bez níž vztah fungovat nemůže. Gary Chapman to ale upřesňuje a říká, že každý z nás má jakousi citovou nádrž, která když je naplněna, člověk je pln lásky, je spokojený a sám může lásku dávat. Proto je ve vztahu důležité, aby každý z partnerů měl svou citovou nádrž naplněnou. Funguje to tak, že vlastně partneři si navzájem projevují lásku a tím doplňují své nádrže a díky tomu zakoušejí pocity štěstí. Lásku si mohou projevovat jakkoliv, existují tisíce způsobů, problém je v tom, že podle Chapana existuje hned pět jazyků lásky, pět různých druhů a je potřeba zjistit, jaký jazyk lásky je blízký mému partnerovi a ten pak používat, abychom mu citovou nádrž naplnili a on ji potom mohl naplnit nám. Mezi těch pět jazyků patří: fyzický kontakt, pozornost, slova ujištění, skutky služby a obdarovávání. Když tedy náš partner bude mít jako primární jazyk lásky např.skutky služby ale my mu budeme lásku projevovat pořád jen slovy (miluji tě) on to nebude brát jako dostatečný projev lásky a jeho citová nádrž zůstane i nadále prázdná. A přitom by stačilo abychom mu uvařili dobrou večeři nebo pomohli s úklidem. Je to tak jednoduché a dokáže to zázraky. Kdyby si Chapmanovu teorii osvojilo více párů, ubylo by rozvodů a svět by byl hned krásnější :).

Leniiis
16.10.2016 5 z 5

Kniha se zdá jako jasná záchrana každýho vztahu, teď jde o to jestli to vážně zabírá. Knížku jsem četla spíše ze zvědavosti, problémy nemáme, ale přiučit se to není na škodu nikdy. Zvlášt co se týká sféry partnerských vztahů. Mám dojem, že to člověk nemá nikdy dost zkušeností. Určitě zkusím některý věci použít.

majuska88
14.09.2016 4 z 5

Dost věcí jsem si z knihy odnesla

Christo
11.08.2016 4 z 5

Nejlepe kniha pro oba ve vztahu,pak to prece uz musi klapat.:-)

Sireen
26.07.2016 4 z 5

Rozhodně dobrá kniha k přečtení, psána jednoduše a srozumitelně, ale ne ploše. Nedá se asi brát úplně doslovně, ale obsahuje rozhodně zajímavé myšlenky.

prostěkáťa
22.03.2016 5 z 5

Kdyby tuto knihu znal každý, vyřešilo by se spousta problémů.

Toulawey
21.03.2016 5 z 5

Přistupoval jsem k ní s nedůvěrou, ale musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Za mne super ;).

lenka70
17.03.2016 5 z 5

Výborná kniha,měla by být povinnou četbou pro každého!!