Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287330/bmid_pet-jazyku-lasky-QR1-287330.jpg 4 1032 1032

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti zákadními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat? – slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého; – pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost; – jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho poteší; – skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí; – fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu.... celý text

Literatura světová Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

lizavett
18.02.2016 5 z 5

Poprvé jsem se s touto knihou setkala, když jsme s mým budoucím manželem chodili na setkávání ohledně přípravy na manželství. Mohu potvrdit, že kniha je dobře napsaná, obsahuje rady do života, jak tomu druhému porozumět, čímž se vám mohou lepšit vzájemné vztahy a vyhnete se mnohým nepříjemnostem. Vhodné pro všechny od 12 do 100:-) Doporučuji.

karolina0346
10.02.2016 4 z 5

Myslím, že by si ji měl přečíst každý. Je čtivá a hodně napoví..

evelýny
27.01.2016 5 z 5

Výborná kniha - přečtena jedním dechem - několikrát - celou mojí rodinou - celým mým okolím. Zatím mi nikdo nikdy neřekl: bláboly. Ale co s tím, když aplikace v praxi je tak obtížná? A co s tím, když v některých případech je až příliš pozdě?
NADĚJE: Knihu jsem darovala své dceři a doufám, že štafetový kolík se dostane do cíle.
Zajímavost: ostatní knihy tohoto autora mě již tak neoslovily
P.S: Po delším odstupu si dovoluji doplnit komentář. Všech pět jazyků lásky se dá shrnout do jediného. Láska je především RESPEKT. Tedy i respekt nemilovat. A s tím si neporadí ani evangelický farář. A musím souhlasit: příběhy uvedené v této knize jsou naivní ... zkrátka americké. Ale základní myšlenka není špatná. Skrývá naději, a ta - jak víme - umírá poslední.

Asterionela
09.01.2016 4 z 5

Jak dávat najevo lásku způsobem, kterému bude dotyčný rozumnět? Super inspirace a rady do života. Rozhodně stojí za přečtení.

petrnovic
15.12.2015 4 z 5

Je na tom určitě kus pravdy! Knížka se dobře čte a některé věci jsou jakoby autor psal přímo o mně. A přitom je to primárně o Americe. Tady je hezky vidět, že vztahy fungují všude stejně.

tester
29.11.2015 5 z 5

Nedostatek lásky hlavně v dětství má určující vliv na charakter člověka. Nemusíme chodit daleko. Jistě sledujete jak se zdejší diskutující vyjadřují, třeba k různým knihám, diskutérům a vůbec jak se zde chovají. Ti s nedostatkem lásky v dětství to zde nemají lehké a nejen zde. Jejich chování je mimo většinovou normu a i zde někteří podrážděně reagují na jiné. Jde o reálné následky nedostatku lásky. Vznikají tak deprivanti, kteří nejsou schopni se pořádně zařadit do života, ale toto postižení je neomlouvá. Někteří se nad nimi nadřazují, kritizují atd.
Prostě postižení trpí za rodiče.

lidunka1
12.11.2015 5 z 5

Tato kniha velmi ovlivnila můj život. Vím, jaký jazyk lásky mám já a jaký manžel. Pravdou je, že vědět někdy nestačí, ale je třeba i konat. Knížka mi pomohla v partnerském vztahu.

nanydyegová
11.11.2015

Také doporučuji - líbí se mi...

yueh24
11.10.2015 4 z 5

Určitě stojí za přečtení a zamyšlení.

Rezkaaa
22.08.2015 5 z 5

Kniha, která otvírá oči i srdce a dává odpovědi na otázky.
Škoda, že se nedostane do ruky každému, kdo začíná s nějakým vztahem. Možná by pak přibylo svateb "prvních lásek" :) :)
Díky, pane Chapmane! :)

Harry_
26.06.2015 5 z 5

Nejužitečnější kniha o vztazích, co jsem četl. Přečteno asi za 3,5h jedním dechem. Teď jen aplikovat ;)

REBELKAAAAAA
15.06.2015 5 z 5

Kniha mi otevřela oči a hodně mi to pomohlo chápat lásku a projevy lásky jak mé tak i mých nejbližších a mého partnera.
Super, je to poutavé, člověka to nenechá v klidu. Je dobré, že to je popsané na příbězích lidí, zajímavé. Určitě bych to každému doporučila, výborná příručka do mezilidských vztahů do života. Něco na tom skutečně je i pro pragmatika ;).

sarka47
05.02.2015 4 z 5

Poměrně jednoduchá instruktáž k tomu, jak milovat své blízké, aby naši lásku cítili a mohli ji tak dobrovolně a rádi opětovat. Samotný koncept autora jako takový považuji za (bez nadsázky a ironie) téměř geniální, avšak čtivost knihy byla z mého pohledu silně narušena jakýmisi, zbytečně rozvlekle nudnými, příběhy z praxe autora, na jejichž hlavních hrdinech úspěšnost své teorie demonstroval. Tato značně nezáživná součást knihy způsobila, že jsem se téměř od jejího počátku musela ke čtení nutit a textem se doslova "prokousávat"...čili ano, přečíst, ale obrnit se notnou dávkou trpělivosti!

Ewosek3
04.12.2014

Naprostá bomba! Moc všem doporučuji!

Zevlík
23.09.2014 5 z 5

Kniha, kterou by si měli přečíst všichni... tedy nejen ti, kteří se těší manželskému soužití. Člověk si uvědomí, jak málo stačí, aby porozuměl svému partnerovi (dětem, rodičům), jeho jazyku lásky... jakým způsobem by svému protějšku měl dávat najevo svou náklonnost a lásku, aby se doopravdy cítil být milován... :) Úžasná kniha.

Arry
13.03.2014 5 z 5

Hezká kniha, sice se mě zatím netýká, ale nikdy není na škodu si uvědomovat, že každý jsme jiný, každý jinak vnímáme lásku a každý ji jinak vyjadřujeme. V knize se nachází jednoduché a přitom velmi silné principy pro harmonické soužití v manželském svazku mezi mužem a ženou.

Atisa
08.02.2014 5 z 5

Podařilo se mi tuto knihu přečíst za půl dne. Je to jednoduchá myšlenka, ale přitom tak úžasná. Určitě se s pojmem primární jazyk lásky pokusím seznámit lidi z mého okolí.

Petr K.
17.11.2013

Kniha je vlastne takovej navod na zlepseni vztahu s partnerem, formou prikladu. Autor je opravdu psycholog v oblasti manzelstvi a kniha obsahuje mnoho pribehu, ktere resil. Je jich docela dost a kazdy je trosku jiny, takze pokud mate v manzelstvi nejaky problem, mozna se v nejakem najdete a pomuze vam autorovo reseni dane situace (aspon za zkousku to stoji) My s manzelkou problem nemame, takze pro me byla kniha spis informacni a dava mi moznost se zamyslet nad zdokonalenim fungujiciho vztahu. Proto take knihu nehodnotim bodama, pouze slovem.

LordSnape
12.11.2013 5 z 5

Velmi čtivá kniha radilka. Na toto téma jsem toho přečetl hodně, ale právě Chapman má ten dar ukázat na příkladech, že to jde, velmi snadno a navíc z celé publikace vyzařuje výjimečně pozitivní nálada.

nickym
09.11.2013 5 z 5