Pěší pouť do Říma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Deníkovou formou napsaná reportáž z pěší poutě do Říma. Autor knihy začíná svou pouť v Praze, přes Jižní Čechy, Šumavu a Český les se dostává do Německa a posléze do Rakouska. Dále přes Alpy přechází do Itálie a po 44 dnech pěší chůze lesními stezkami a málo frekventovanými cestami dosahuje cíle své cesty - Říma, Vatikánu. Kniha je napsána formou cestovního deníku, v němž autor popisuje místa, jimiž prochází, a lidi, se kterými se na své pouti setkává. Jejich reakce na jeho, v dnešní době už nezvyklé, pěší putování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151946/pesi-pout-do-rima-151946.png 4.73
Žánr
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Votobia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Pěší pouť do Říma

jarmik
05.02.2014

Autor je zatvrzelý konzervativní ne úplně nejmladší pán, nejspíš katolík. Část života asi strávil v Kanadě, ale je tam o tom jen jedna mlhavá zmínka. Žil též pár let Itálii, takže se tam vrací; naopak nemluví německy. Takže pozorování Bavorska a Rakouska je z pozice čistého outsidera. Nevíme, čím se živí, jakou má profesi.

Jenom jde, pozoruje a pak dojde. Nesnáší auta, masy turistů, sportovce na kolech a vůbec všechny moderní zhůvěřilosti a zákazy.

Zbožňuje vesnické tradiční hospody, nejlépe v malém tradičním italském městě, kde se dělá vše na místě, výborně se vaří, okolo zdí jsou dřevěné lavice, na stolech čisté ubrusy a v nich čerstvé květiny z místní louky, na zdi krucifix a několik vycpaných trofejí z okolí, sedí tam hodně místních a hrají karty a personál rozumí své práci.

Zde citát s vyjádřeným krédem: "V Čechách bude dobře, až si každá hospoda bude péct vlastní pečivo a dělat nudle do polévky či na šunkofleky, o domácí výrobě knedlíků ani nemluvě. Ale nebude jim ani lhostejné, z jaké mouky, z jakých vajíček, z jaké soli. A bude je zajímat, odkud berou pivo, víno, lihoviny, a všechny tyto nápoje, kromě jakostních vín, budou prodávat za dumpingové ceny. Vypadá to jako hrozivé a neuskutečnitelné proroctví. "


Článek na blogu zde: https://goo.gl/Gtuq1s

Doporučujeme

Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Anglické listy
Anglické listy
Továrna na sny
Továrna na sny

Autor a jeho další knihy

Viktor Faktor
česká, 1944 - 2017

všech 12 knih autora

Kniha Pěší pouť do Říma je v

Přečtených5x
Chystám se číst3x