Pes a boží mlýny

Pes a boží mlýny https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56924/mid_pes-a-bozi-mlyny-2gQ-56924.jpg 3 10 3

Při svých ranních toulkách podél řeky objevil školák Martin ve vodě botu – tmavě hnědou polobotku. Když se ale podíval lépe pod větve podemleté olše, uviděl hrůzný obraz: v botě byla obutá noha a zbytek mužské postavy byl skrytý pod vodou. Desetiletý kluk nejdřív křičel hrůzou, ale pak z nejbližší telefonní budky zavolal na policii. Kolotoč složitého vyšetřování se pomalu začal roztáčet…... celý text

Pichoval
04.04.2024 4 z 5

Nenáročná detektivka, pro relax.

fes
08.07.2021 4 z 5

Není tu hlavní hrdina, není tu extra zamotaná zápletka, není tu jen jeden zločin, ba snad jich je až příliš mnoho, a s ústřední vraždou ne všechny souvisí; trochu jako: podívejte, co všechno musí ti policisté řešit. Pachatel je čtenáři brzy znám, k jeho dopadení však přímo nedojde, musí to vyřešit osud. Lehce poetický, lehce zábavný sloh, který působí spíše jako kavárenské vyprávěnky, a který téměř slepičárensky popisuje i zcela nesouvisející události či osudy a pocity vedlejších postav. Zbytečných je i povícero dialogů dvou vyšetřovatelů, které více připomívají rádobyvtipné řečičky nudících se dam, než rozhovory policistů v akci (nebo jakýchkoliv dvou chlapů). Zkrátka celé o něco zkrátit, nabralo by to na akčnosti a napětí.
Za civilnost, milou češskost a čtivost čtyři hvězdy, ale... jsem dnes safra rozdavačný.

rafan65
31.05.2019 3 z 5

Nic moc normální detektivka.

Barbara Ježková
česká, 1948 - 2004